Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №493 від 24.03.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Зміни у законодавстві

Допомагати стали по-іншому

28 лютого 2011 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №158, якою визначив порядок використання бюджетних коштів для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам. Про те кому, на підставі чого і куди можна звернутися за такою допомогою розповідає юрист центру права РОГО “Комітет виборців України” Мирослава ПРИМАК:

- Насамперед, варто зазначити, що право на вищезгаданий вид одноразової допомоги мають ті, хто вже отримує соціальну допомогу згідно з Законом “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та Законом “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, а саме: інваліди, діти-інваліди, непрацюючі малозабезпечені особи.

Другою обов’язковою вимогою для її отримання є наявність певних обставин, перелік яких не є вичерпним. Зокрема, у згаданому Порядку визначено, що це може бути тривала хвороба, смерть одного з родичів (це може бути чоловік/дружина потенційного отримувача, його батько чи мати, або діти), стихійне лихо та інші особливі обставини.

Й остання вимога - це отримання Вами соціальної допомоги у розмірі, що є меншим або рівним двом прожитковим мінімумам для осіб, які втратили працездатність. Якщо говорити про 2011 рік, то такий прожитковий мінімум відповідно до Закону “Про Державний бюджет України на 2011 рік” з січня становить 750,00 гривень, з 1 квітня - 764,00 гривні, з 1 жовтня - 784,00 гривні, з 1 грудня - 800,00 гривень.

Таким чином, якщо сьогодні Ви отримуєте державну соціальну допомогу як інвалід, дитина-інвалід, непрацююча малозабезпечена особа відповідно до одного з двох вищезгаданих законів, постійно хворієте або втратили близького родича тощо, і допомога є не більшою, ніж 1500,00 гривень, то маєте право один раз на рік отримати одноразову матеріальну допомогу. Розмір такої допомоги становить 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наприклад, якщо Ви звернетесь до квітня, то отримаєте 325,00 гривень).

Для її отримання потрібно звертатися до органу соціального захисту населення за місцем Вашого проживання з відповідною заявою, форма якої затверджена Міністерством соціальної політики України.

Заява повинна бути написана особисто Вами (для непрацюючих малозабезпечених осіб) або одним з Ваших батьків, опікуна чи піклувальника (для інвалідів та дітей-інвалідів).

Непрацюючим малозабезпеченим особам треба подати також копії паспорта, пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, ідентифікаційного коду. Інваліди та діти-інваліди або один з батьків, опікун, піклувальник до заяви додають копії паспорта та/або свідоцтва про народження дитини-інваліда (у разі потреби - копії паспорта законного представника та документа, що підтверджує його повноваження), ідентифікаційного коду, висновку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності.

Копії всіх цих документів спеціально завіряти не потрібно, оскільки вони мають бути засвідчені посадовою особою органу соціального захисту населення при поданні Вами заяви.

На підставі поданих Вами документів орган соціального захисту населення має прийняти рішення, оформлене протоколом. У разі позитивного рішення отримати таку допомогу Ви можете або за касовим ордером, або поштовим переказом, або ж на Ваш банківський рахунок.

24.03.2011



Рівне-Ракурс №10 від 24.03.2011p. 
На головну сторінку