Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №493 від 24.03.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Як факт

Найбільше хабарників - в освіті

Найбільше хабарників - в освіті

Загальна сума хабарів, які вимагали торік посадові особи на Рівненщині, сягнула майже 62 тисячі гривень. Упродовж 2010 року працівники Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в Рівненській області задокументували 26 фактів хабарництва, за 14 з яких порушені кримінальні справи.

За словами начальника управління ДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області Віктора ГАЛАЙСЬКОГО, у сфері освіти задокументовано 16 фактів хабарництва щодо викладача, доцента та заступника декана вишу, директорів автомобільних шкіл, завідуючої садочком.

У сфері земельних відносин - п’ять фактів і три стосуються керівника кредитно-фінансової установи. Загальна сума хабарів у 2010 становить 61,6 тисяч гривень. Згідно із вироками, керівника кредитно-фінансової установи засудили на 7 років 6 місяців позбавлення волі, директора автомобільної школи - до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки. Завідуючу дошкільного навчального закладу звільнили від кримінальної відповідальності у зв’язку з дієвим каяттям та передачею особи на поруки.

А вже з початку цього року за матеріалами працівників ДСБЕЗ області задокументовано п’ять фактів хабарництва. Загальна сума хабарів складає 36 тисяч гривень, а середня - 7,2 тисячі гривень. Кримінальні справи порушені відносно: лікаря-ендокринолога Сарненської ЦРЛ, яка вимагала та одержала хабар в сумі 800 гривень від громадян за видачу рецептів на безоплатне отримання інсуліну; в.о. директора Березніського райагробуду - хабар у розмірі 7,5 тисяч гривень від суб’єкта господарювання за надання згоди на реалізацію майна підприємства; заступника директора з навчально-методичної роботи Рівненської філії вищого навчального закладу “Європейський університет” - хабар в сумі 900 гривень від студента за складання академічної різниці навчальних дисциплін; приватного підприємця м.Рівне, який намагався дати хабар у розмірі три тисячі доларів США та одну тисячу гривень (еквівалент 25 тис. грн) начальнику відділу ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” за поламаний лічильник; начальника Зарічненського відділення Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції - хабар у розмірі 1,8 тисяч гривень від приватного підприємця за не проведення перевірки. А днями на гарячому, під час отримання хабара у сумі 1600 гривень, затримали директора однієї із дитячих музшкіл Рівненщини. За ці гроші посадовець повинен був надати приватному підприємцю в оренду приміщення вказаного закладу для проведення виставки металопластикових виробів.

На теренах Рівненської області вже викривали факти хабарництва із сумами 120, 240 тисяч гривень, але навіть суттєве покращення динаміки протидії цим злочинам не змінило ситуацію на краще, оскільки корупція і хабарництво стали звичайним явищем для нашого суспільства.

24.03.2011Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 24.03.2011p. 
На головну сторінку