№495 від 07.04.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Відкриття
Нарешті закінчилася епопея з відкриття нового автовокзалу “Чайка” у Рівному. Починаючи з 5 квітня з автостанції, яка обійшлася інвестору ТзОВ “Управляюча компанія “Рівнеспецбудінвест” у понад 10 мільйонів гривень, щодоби курсуватимуть понад 300 маршруток. Тож тепер пасажирам, яким треба діставатися до Костопільського, Сарненського, Березнівського районів, тучинського напрямку та міста Кузнецовськ треба пам’ятати, з якого з двох автовокзалів їм буде краще добиратися додому.
- Можу привітати всіх рівнян та жителів області з тим, що епопея по здачі в експлуатацію автовокзалу фінішувала, - зазначив Володимир Хомко. - Для нас цей об’єкт є дуже важливим, бо входить у комплексну програму розвантаження міста. Хотів би подякувати усім, хто доклав руку до цього європейського автовокзалу: будівельникам, інвестору, який вклав сюди понад 10 мільйонів гривень, адже місто отримало цей вокзал безкоштовно. Мені дуже хотілося, щоб автостанція сподобалася людям, а не тільки мені, щоб цілком влаштовувала громадян. Тут є все: кафе, готельні кімнати, кімната матері та дитини, туалети просторі. Тож пасажири, чекаючи на свій рейс, повинні відчувати себе комфортно.
Також Володимир Хомко зізнався, що відповідно до програми розвантаження мі-ста, міська влада хотіла б мати подібний автовокзал на в’їзді з боку Луцька й вже нібито “намалювався” інвестор.
- Таким чином ми могли б прийняти автобуси з млинівського, луцького, можливо, дубенського напрямків, - зазначив мер.
Тут же під оплески гостей дійства відправили першу маршрутку з автовокзалу “Чайка” на Костопіль. Пасажири, яких з центрального вокзалу направили на нове місце дислокації їхніх маршруток, були вражені побаченим. Утім, не зовсім звиклися з думкою, що відтепер їм для того, щоб дістатися додому, не обов’язково їхати до центрального автовокзалу.
- Я якось вже звикла до центрального автовокзалу, - каже костопільчанка Марія. - Попри те, що нова автостанція дуже гарна, не можу усвідомити, що тепер не буду бувати в районі ринку “Андріївського”. Адже завжди, коли гостювала в доньки, то виходила заздалегідь на маршрутку, щоб походити трохи базаром. Хоча, можливо, з часом і звикнуть люди до цього автовокзалу.
Начальник міського управління транспорту і зв’язку Віталій МИРОНЮК упевнений в тому, що це лише початок грандіозного втілення програми розвантаження міста:
- Проживати в місті, де люди роками не можуть відкрити кватирки - це жахливо, - наголосив посадовець. - Тому міська влада уже кілька років поспіль шукала шляхи вирішення цієї проблеми. Найперше, що ми зробили - скоротили кількість міських маршрутів. Скажімо, у 2008 році їх було в місті 420 одиниць, а зараз - 348. Друга позиція міської влади щодо міського пасажирського транспорту - обов’язковий перехід на газобалонні установки та придбання кілька десятків міських автобусів, що працюють не на пальному, а на газу. Програма будівництва автостанцій на виїздах до обласного центру з усіх чотирьох напрямків була прийнята ОДА ще в 2007 році. І нам усе-таки вдалося втілити перший крок програми та реалізувати в життя цей проект у 2011 році.
07.04.2011 | Андрій ЄЩЕНКО |
Рівне-Ракурс №10 від 07.04.2011p. На головну сторінку |