Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №496 від 13.04.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Досягнення місцевих

Гольф - гра джентльменів

Гольф - гра джентльменів

Сергій Нечипорець - єдиний спортсмен-гольфіст на Рівненщині, який грає у гольф професійно. За два роки тренувань Сергій здобув півтора десятка перемог на всеукраїнських та міжнародних турнірах. Днями розказати про цей цікавий вид спорту, а саме прочитати лекцію студентам МЕГУ, він приїхав до свого рідного міста Рівне.

Гольф існує уже близько 500 років. Шотландія і Голландія досі сперечаються, хто саме винайшов цей вид спорту. Вважається, що гра в гольф зародилася в Шотландії і була винайдена пастухами, які за допомогою ціпків (майбутніх ключок) заганяли камені у кролячі нори. Імовірно гра існувала вже в XIV столітті, а в XV столітті у Шотландії вийшло декілька законів, що забороняли грати в “гоуф”. У XVII столітті ключками в м’яч грали жителі Нідерландів, але у її сучасному вигляді гольф оформився в Шотландії лише у в XIX столітті.

Гольф (англ. golf) - спортивна гра, в якій окремі учасники або команди змагаються, заганяючи маленький м’яч у спеціальні лунки ударами ключок, намагаючись пройти відведену дистанцію за мінімальне число ударів. Гольф є видом спорту, що визнаний Міжнародним олімпійським комітетом. Він входив до програми Олімпійських ігор 1900 та 1904 років. А торік гольф включили до програми Олімпійських ігор 2016 року. Як розповідає Серігій Нечипорець, гольф - це гра джентльменів, вона формує силу волі, характер, адже потребує зібраності та зосередженості. Часто бізнес-партнерів шукають саме серед спортсменів-гольфістів, адже цей вид спорту вимагає чесності насамперед від самого себе.

На жаль, гольф - гра доступна не для всіх, оскільки поля для гри в Україні є лише у трьох містах - Києві, Харкові та Луганську та й спорядження для гри коштує чимало коштів. Одна ключка обійдеться в середньому 300 доларів США і більше.

Потяг до цього, ще поки екзотичного виду спорту в Україні, Сергій Нечипорець відчув ще у дитинстві, коли грався вдома дідусевою хокейною ключкою. Ось так захоплення переросло у професійну діяльність. І тепер мета Сергія - це Олімпійські ігри 2016 року. Мріє туди потрапити разом із зіркою футболу Андрієм Шевченком. Мій співрозмовник зізнається, що у Шевченка дуже добре виходить грати у гольф.

“У цій грі є свої правила етикету. На поле гравець не має права прийти у джинсах. Форма для гольфіста - це футболка з комірцем, брюки у клітинку чи лінійку, і кепка. Ця гра вимагає таких людських якостей, як чесність, відповідальність, обережність і взаєморозуміння”, - ділиться Сергій.

Велика перевага для гольфіста - можливість грати у будь-якому віці. Якщо футболіст закінчує грати у футбол уже у 40 років, то у гольф грають аж до старості.

Наразі Сергій займається проектом “Гольф парками України”, мета якого - надати можливість спортсменам, простим людям спробувати себе у ролі голіфіста. Для цього у найбільших парках країнах таких, як “Софіївка”, “Асканія Нова”, “Олександрія”, “Шевченківський гай” тощо буде організовано експерс-поле, де і проводитимуться турніри. У такий спосіб наш земляк хоче показати, що гра у гольф справді цікава та захоплююча.

Хоча українців-гольфістів сьогодні лише близько тисячі, Сергій не засмучується, бо переконаний, що з часом гольф прийде і в Україну. Проблема у тому, що в нашій державі обмаль полів для цього виду спорту, дороговартісне спорядження. А школа гольфу в Києві коштує від 4 до 8 тисяч гривень. У світі ж існує близько 4 тисячі офіційних гольф-клубів.

Наш спортсмен займається гольфом у Київському гольф-клубі “Golfstream”. Має велику зацікавленість у цій грі і хоче надалі грати, перемагати, здобувати призи й олімпійські нагороди, зрештою, заробляти гроші, адже у і цій грі можна непогано підзаробити і виграти цінні призи. Найбільший приз можна здобути на профі-турнірах, які відбуваються в Австралії та США, призовий фонд приголомшливий - 8 мільйонів доларів США.

Наразі у Сергія Нечипорця є хороша підготовка і віра в те, що він потрапить на Олімпійські ігри, адже розряд у гольфі “HC” у нього 33 із 45 можливих.

Отож, редакція “Рівне-Ракурс” бажає спортсмену великих успіхів та досягнень. І хочеться вірити, що зацікавленість у цьому виді спорту з’явиться і у жителів області, і тоді Сергій уже не буде єдиним голь-фістом на Рівненщині.

Традиційно гольф найпопулярніший в англомовних країнах. Це дорогий і престижний вид спорту для професійних спортсменів та відпочинку для представників бізнесу. Один “грін” (трава, яка стелиться лише біля прапорців на гольф-полі) коштує близько 10 тис.євро. Проте останнім часом популярність гольфу в усьому світі стрімко зростає. У Китаї першу трасу для гольфу збудували в 1984 році. На 2008 рік їх було вже 376.

13.04.2011Аліна БУДАФЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 13.04.2011p. 
На головну сторінку