Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №498 від 28.04.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рівненщина туристична

Сільський туризм стає популярним

Сільський туризм стає популярним

Напевно, всі чули про сільський та зелений туризм, однак не всі точно розуміють, що це за види відпочинку, які їх особливості, переваги, перспективи, маршрути. Між тим, місць у нашому мальовничому краї, які приваблюють не лише мешканців Рівненщини та України, а й іноземних туристів, чимало.

Хоча поняття сільського та зеленого туризму досить схожі, між ними існують певні відмінності. Зелений - це переважно піший туризм, з ночівлями в наметах у лісі, а сільський туризм включає у себе відпочинок у сільській місцевості, проживання у садибах, екскурсії тощо. То ж мова далі піде саме про сільський туризм.

Як розповіла заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА Ярослава ГАВРИЛОВА, на Рівненщині зареєстровано вже 90 агросадиб майже в усіх районах області. Взагалі за останні кілька років це явище почало досить активно розвиватися і щороку спостерігається тенденція до збільшення кількості туристів. Наприклад, торік в агросадибах нашого краю відпочивало понад 5 тисяч осіб з 18 областей і 10 країн, це ще не включаючи пішохідних маршрутів та відвідувань природних та історичних об’єктів. Стрімкому розвитку сільського туризму в нашій області, насамперед, сприяло те, що Рівненщина першою розпочала (у 2008 році) видавати власникам агросадиб кредитування, щоб господарі могли облаштовувати території, покращувати санітарні та комунальні умови. Спочатку видавали під 2 відсотки 5 тисяч гривень на 3 роки, пізніше - 15 тисяч, також на 3 роки, а зараз управління культури і туризму виносить питання на сесію обласної ради, щоб видавали кредити у 40 тисяч на 10 років.

На жаль, не допомагають розвитку сільського туризму туристичні аген-ції, оскільки вони пропонують лише поїздки на іноземні курорти. Тож люди, які хочуть відчути на собі романтику сільського туризму, можуть отримати вичерпну інформацію щодо маршрутів, об’єктів та контактів з власниками агросадиб в управлінні культури і туризму або на сайті tourism.rv.ua. При цьому маршрути можна робити коротшими, довшими, об’єднувати їх тощо. У весняно-літній сезон домовлятися щодо проживання в агросадибах слід за кілька тижнів, оскільки бажаючих вистачає. Доба проживання коштуватиме близько 40 гривень, щодо оплати інших послуг, як наприклад, екскурсії чи приготування їжі, потрібно домовлятися з власниками.

Один з найвідоміших об’єктів сільського туризму - вузькоколійна залізниця (“Поліський трамвай”) у селі Антонівка Володимирецького району, вздовж якої розташовані агросадиби. Торік управління провело перший фестиваль “Бурштиновий шлях”, на якому було присутніми понад 6 тисяч гостей, цьогоріч також планують провести такий захід 24-26 червня.

Взагалі галузь сільського туризму є досить перспективною, оскільки комусь, особливо мешканцям міст, хочеться відпочити від суєти, змінити обстановку, відчути на собі життя за містом, комусь помилуватися чудовими природними ландшафтами чи відвідати унікальні історичні куточки тощо. І при цьому не потрібно витрачати величезну суму грошей на поїздки за кордон та й навіть можна усією сім’єю відпочити просто на вихідних. А чудова мальовнича природа Рівненщини має все це з надлишком. До речі, найбільш популярні при цьому Демидівський, завдяки Хрінницькому водосховищу та музею “Козацькі могили”, Березнівський (“Надслучанська Швейцарія”), Зарічненський (озеро Нобель) та Володимирецький район, завдяки “Поліському трамваю” та фестивалю “Бурштиновий шлях”.

Довідка

Вузькоколійна залізниця “Антонівка-Зарічне” - найдовша (106 км) діюча вузькоколійна залізниця в Європі (1895р.), в обслуговуванні якої досі використовується чимала кількість раритетної техніки. Потяг, що складається з тепловоза та чотирьох вагончиків перетинає єдиний великий дерев’яний залізничний міст в Україні. Тут же є ще одна унікальна споруда - єдина на Рівненщині річкова переправа - пором через р.Стир. Неподалік звідси розташовані славнозвісні озера Українського Полісся: Біле, Нобель, Воронківське та Острівські озера.

28.04.2011Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2011p. 
На головну сторінку