№499 від 05.05.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Позиція
У питанні соціального забезпечення своїх громадян Україна відстає від європейських сусідів. Уряд обіцяє виправити ситуацію. Чого чекати нашим ветеранам, інвалідам та іншим категоріям найменш захищених українців, розповів Віце-прем’єр-міністр і лідер партії “Сильна Україна” Сергій ТІГІПКО.
- Насамперед, я хотів би привітати усіх зі святом великої Перемоги. Низький уклін усім, хто її відвойовував, і світла пам’ять загиблим на фронтах. Ми завжди пам’ятатимемо ваш подвиг.
Що стосується поліпшення соціального забезпечення ветеранів, то над цим ми якраз і працюємо. Це наш обов’язок як держави - підтримати тих, хто потребує допомоги. Зараз ми в Міністерстві соціальної політики закінчуємо підготовку плану щодо поліпшення соціальної підтримки найбільш незахищених категорій, серед яких і інваліди війни. Зазначу, що це будуть не разові заходи, а комплексна програма до 2015 року. По суті - це перша дорожня карта реформ у цій сфері за всі роки незалежності. Ми зможемо якісно планувати бюджетні витрати, а люди чітко розумітимуть перспективу держпідтримки в найближчі роки.
- І що конкретно буде в цій програмі?
- Якщо говорити про інвалідів Великої Вітчизняної, то до 2015 року всі вони отримають квартири. Крім того, поступово буде збільшуватися розмір допомоги ветеранам до 9 Травня. Якщо зараз вона становить для інвалідів 1 групи, наприклад, 1000 гривень, то в 2015-му ми повинні вийти на 3,8 тисячі гривень.
А з 2012 року почнемо щорічне підвищення пенсії для інвалідів війни на 25%. У 2015 році вони будуть отримувати понад 5 тисяч гривень.
Додам, що збільшення виплат буде стосуватися і ветеранів Афганської війни, а також жертв нацистських переслідувань.
- А як ви збираєтеся забезпечити підвищені виплати, якщо в держбюджеті у нас постійний дефіцит?
- У нас є всі розрахунки щодо збільшення виплат для найменш забезпечених. Крім інвалідів Великої Вітчизняної, підвищення стосуватиметься інвалідів усіх категорій, дітей війни, малозабезпечених та людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У цілому в 2012 році буде потрібно 2,8 мільярда гривень з бюджету.
На одній із останніх нарад Кабміну Прем’єр-міністр схвалив наші ініціативи і доручив Міністерству фінансів врахувати пропозиції Мінсоцполітики в бюджеті наступного року, а якщо буде переглядатися бюджет поточного, то частково і в ньому. Упевнений, що виділити ці кошти абсолютно реально. І можу сказати чому. Тому що відтоді, як нинішній уряд перебуває при владі, ми не сиділи склавши руки, а проводили реформи, які нам допоможуть наповнити бюджет. Приміром, той же Податковий кодекс, рішення щодо спрощення умов ведення бізнесу, будівельна реформа, заходи з підвищення надходжень до Пенсійного фонду. Хай би хто там що говорив, а доходи його за перші три місяці цього року збільшилися на 22,9% порівняно з тим же періодом 2010-го, а значить, з державного бюджету пішло менше грошей на дотації для ПФ.
- Добре, а інфляція доплати не з’їсть?
- Ні. Готуючи цю програму, ми дотримувалися конкретного підходу: допомога повинна перевищувати рівень інфляції. Крапка. Тоді це буде реальна боротьба з бідністю в країні. Раніше як робили: збільшили, наприклад, чорнобильцям, пенсію один раз, і на багато років забули про них. Природно, що інфляція, як ви кажете, “з’їла” виплати. Ми ж пропонуємо довгострокову програму підвищення виплат, і це захистить їх від знецінення. До 2015 року ми будемо мати значне поліпшення у сфері соціального забезпечення.
- Ви згадали про чорнобильців. Які зміни будуть у їхньому забезпеченні?
- Із наступного року ми збільшуватимемо пенсії для інвалідів-ліквідаторів - на 20% щороку до 2015-го. Сьогодні середня пенсія для них складає 1982 гривні. Крім того, буде збільшено видатки на придбання санаторно-курортних путівок та житла для інвалідів-ліквідаторів. Збільшиться й фінансування спеціалізованої медичної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи - на 40 мільйонів гривень щороку. Ну і звісно, ми стежитимемо за тим, щоб гроші доходили за призначенням. Залучатимемо громадськість до контролю, щоб дрібні чиновники на місцях не заробляли на інвалідах, на чорнобильцях, щоб не було крадіжок в інтернатах...
- І останнє запитання. Сергію Леонідовичу, якою ви бачите країну через 5 років?
- Усе залежить від реформ. Я впевнений, що реформи - єдина наша перспектива, наш шлях до європейського способу життя. Якщо зможемо провести реформи - будемо попереду, через три-п’ять років отримаємо стабільні 8-10% економічного зростання на рік.
Успіх реформ залежить від того, чи зможе влада бути чесною з людьми. А то у нас влада часто просить людей “потерпіти”, поки йдуть реформи, а сама при цьому не особливо-то й терпить: податкова і митниця беруть хабарі, корупція, особливо на місцевому рівні, захмарна. А треба по руках бити тих, хто краде. Влада і звичайні люди - це солідарне суспільство, а якщо кожен буде тягнути ковдру на себе, то рано чи пізно усі залишаться біля розбитого корита. Але якщо ми проведемо реформи, у нас буде дуже хороша країна.
05.05.2011 | Записав Віктор ФЕДОРОВ |
Рівне-Ракурс №10 від 05.05.2011p. На головну сторінку |