Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №499 від 05.05.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Урок толерантності

Ангел з білими крильми

Ангел з білими крильми

Добрі справи, пов’язані з великими святами - це двічі добрі справи, вирішили у Рівненській державній обласній бібліотеці і на другий день Пасхи провели зустріч з дітьми Рівненського навчально-реабілітаційного центру “Особлива дитина”.

Великодній захід став заключним етапом річного збору коштів за кордоном заради придбання інтерактивної сенсорної дошки, двох ноутбуків та чудової бібліотечки підручників з англійської мови для дітей з особливими потребами. Ініціатори доброчинної справи - завідувачка відділу обслуговування документами іноземними мовами обласної бібліотеки Світлана Волкова та дві українки, які працюють у міжнародних компаніях у Лондоні - наша землячка Вікторія Волкова та її подруга Ірина Тандура.

- У Великобританії, зокрема в Лондоні, неважко проводити благодійні акції, позаяк такими справами займається велика кількість людей, - розповідає Віка. - Зазвичай організують платні пробіги, кошти з яких передають на відповідні цілі. Ми ж презентували втілення ідеї фандерейзінгу дещо по-іншому: спершу провели спортивні ігри з пікніком у лондонському Гайд-парку, згодом - вечірку з виставкою-продажем малюнків дітей з реабілітаційного центру в Українському інституті, що знаходиться у столиці Великобританії. До слова, геть усі малюнки іноземці з 15 країн та наші земляки розкупили. Завдяки таким благодійним акціям вдалося зібрати 3 тисячі фунтів стерлінгів.

- Євросоюз проголосив 2011 рік роком Волонтерства, - зазначає Ірина. - Цей рік повинен дати людям шанс замислитись - наскільки важливо робити, на перший погляд, елементарні речі: слухати та чути, розуміти та любити, дарувати радість спілкування тим, кого ми часто обходимо увагою та розумінням. Отож на власному досвіді ми переконалися, що попри всяку втому від нагальних буденних справ і турбот, людина повинна знаходити можливість для добрих справ, пам’ятаючи про те, що такі моральні поняття, як милосердя, чуйність, безкорислива допомога завжди були притаманні нашій українській нації.

Початок історії

На зустрічі Світлана Волкова коротко розповіла про витоки ідеї співпраці з дітьми:

- Два роки потому, надихнувшись ідеями волонтерства завдяки досвіду набутому в поїздці бібліотечними закладами США, працівники бібліотеки разом з волонтерами Корпусу миру відвідали урок англійської мови в Рівненському навчально-реабілітаційному центрі “Особлива дитина”, де побачили, що серед них є дуже багато здібних і талановитих дітей, які попри ті чи інші фізичні вади, мають велике бажання вивчати іноземні мови. Але не всі батьки, на жаль, могли забезпечити своїх дітей досить дорогими підручниками з вивчення англійської. Саме тоді й виникла ідея звернутися до наших співвітчизників у Великобританії. Позаяк діти у центрі вчилися за підручниками Let’s Go видавництва Oxford University Press, щоб вони допомогли придбати саме ці книжки. Тим часом відомо, що бібліотеки у цивілізованому світі, крім власне їм притаманним функціям, організовують всілякі заходи, що сприяють соціальній активності, зближують людей, розвивають практично: діти з батьками виконують домашнє завдання, розробляють сценарії до свят і навіть вчать, як правильно кидати сміття, щоб воно не пролітало повз урну на тротуарі.

Директор Рівненського навчально-реабілітаційного центру Ольга ПЕТУХ запевнила, що інтерактивні методи навчання якнайкраще сприяють утримуванню нестійкої уваги дітей і що Євросоюз установлює сенсорні дошки у всіх схожих до нашого реабілітаційних центрах. Директор сподівається, що згодом, окрім уроків англійської мови, сенсорна дошка застосовуватиметься й для інших навчальних дисциплін.

Далі відбувся концерт. Присутні щиро аплодували дітям з навчально-реабілітаційного центру за вірші, танці та пісні. Особливо зворушила пісня про янгола з білими крильми, яку виконував симпатичний білявий хлопчина.

Інтерактивна сенсорна шкільна дошка здатна розпізнавати та розрізняти різноманітні дотики. З нею можна працювати як ручкою, так і руками, на ній можна малювати ручкою, маніпулювати об’єктами за допомогою пальців або стирати написане/намальоване долонею. І все це - одночасно, тобто без перемикання режимів вручну (це відбуватиметься автоматично).

05.05.2011



Рівне-Ракурс №10 від 05.05.2011p. 
На головну сторінку