№501 від 19.05.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Проблема
А для того, щоб вживали без цього та інших хімічних елементів, у село Переброди Дубровицького району поїхав заступник голови обласної ради Олександр Чуприна. Під час візиту він намагався з’ясувати проблеми району, аби допомогти місцевим жителям вирішити питання відсутності екологічно чистих пасовищ, а відтак убезпечити населення від споживання молочних продуктів, уражених радіоактивними речовинами.
За результатами цьогорічних лабораторних досліджень коров’ячого молока, взятого в селі Переброди, вміст радіоактивних речовин в деяких пробах перевищує норму у 2,5-3 рази. Негативні показники зростають після того, як худобу у весняно-літній період виганяють на випас.
На думку заступника голови обласної ради Олександра ЧУПРИНИ, відновленням чорнобильських територій потрібно займатися комплексно і на загальнодержавному рівні. Однак питання створення екологічно чистих пасовищ реально вирішити і спільними зусиллями місцевої влади. Наприклад, саме за ініціативи Олександра Чуприни відділ координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування облради розробляє проект реабілітації депресивних радіоактивних забруднених територій у межах Перебродівської сільської ради Дубровицького району та Рокитнівської селищної ради Рокитнівського району, який передбачає і створення культурних пасовищ. Його подадуть на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Крім того, створення культурних пасовищ передбачене Програмою захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь Рівненської області від шкідливої дії вод на період до 2020 року.
Як пояснив начальник Рівненського обласного управління водних ресурсів Леонід КАМЕНЧУК, територія Перебродівської сільської ради - єдина в Дубровицькому районі, де за роки незалежності заходи з меліорації не проводилися. Згідно з вищезазначеною обласною Програмою, тут планується осушити 110 гектарів ґрунтів.
Для ознайомлення. Село Переброди Дубровицького району розташоване за 186 км від Рівного і за 6 км від кордону з Республікою Білорусь. Це зона ІІІ добровільного відселення. На території сільради проживає 1677 мешканців, більшість родин - багатодітні, показники народжуваності - одні з найвищих в області.
19.05.2011 |
Рівне-Ракурс №10 від 19.05.2011p. На головну сторінку |