№502 від 26.05.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Норма - 32!
Сьогодні стало модно і престижно приділяти увагу своєму зовнішньому вигляду й здоров’ю. “Здорові зуби та прекрасна посмішка надають людині впевненості й піднімають настрій, а також є візитною карткою її благополуччя”, - вважає головний лікар стоматологічної клініки “АММА ДЕНТ” Анатолій МАЦЮК (на фото). У його теоретичній обізнаності та фаховій майстерності впевнені тисячі рівнян, які скористалися послугами цього приватного медзакладу. 25 травня виповнилося п’ять років успішної роботи стоматклініки “АММА ДЕНТ” на ринку медичних послуг.
- Пане Анатолію, Ви щаслива людина?
- Моє щастя тримається на трьох китах: я люблю свою сім’ю - дружину та двох діток, обожнюю свою професію і глибоко шаную пацієнтів стоматклініки “АММА ДЕНТ”, яким вона дарує здоров’я і гарний настрій.
- Коли у Вас з’явилося бажання стати лікарем-стоматологом?
- Я закінчив у 1993 році Рівненське медичне училище за фахом “Фельдшер загального профілю”. Під час навчання на практиці працював санітаром у стоматкабінеті. Починав з прибирання кабінету тощо. Ось тоді мені й сподобалася ця професія. Після медучилища навчався на стоматологічному факультеті Івано-Франківської державної медичної академії (нині Івано-Франківський національний медичний університет), яку закінчив у 1998 році. Пройшов інтернатуру в Рівненській обласній стоматполіклініці, де в мене були чудові вчителі, які дійсно дали мені знання і запалили бажання до роботи. Це, передовсім, - начмед Євген Михайлович Кривенчук та його дружина, Ірина Борисівна, а також головний лікар облстоматполіклініки Олег Володимирович Жильчук.
- Чому Ви змінили державну медичну установу на при-ватний бізнес?
- Напевне, я прагнув більшої самостійності, хотілося створити свій бізнес і керувати ним. Адже в державному медичному закладі моя самостійність не виходила за межі стоматкабінету. Крім того, фінансування бюджетної медицини на той час було недостатнім, а я відчував, що зможу, вклавши певні кошти, створити кращі умови для медичного обслуговування пацієнтів.
- Але ні в радянські часи, ні в незалежній Україні держава не балувала лікарів високими зарплатами. Звідки взявся стартовий капітал?
- Коштами допомогли батьки, які повірили, що я зможу стати успішним лікарем-стоматологом. Орендував приміщення, зробив ремонт, поставив устаткування і почав працювати.
- У Рівному, напевне, не менше півтори сотні стоматкабінетів. Як людям зорієнтуватися, кому можна довірити свої зуби?
- Люди завжди підуть до кращого лікаря, який зможе надати їм якісні медичні послуги за розумну ціну. Звичайно, тут велику роль грає стихійна агітація: задоволені роботою лікаря пацієнти радять звернутися до нього своїм друзям і знайомим. У нашій клініці часом лікують зуби цілими сім’ями.
“Використовувати будь-яку можливість, щоб зберегти зуб”
- Чи правда, що робота головного мозку залежить від стану зубів?
- Співробітники норвезького Університету Тромсе опублікували сенсаційну доповідь про те, що здоров’я та якість пам’яті тісно пов’язані! З 1988 року вони спостерігали за групою добровольців, досліджуючи їхні когнітивні здібності. Пам’ять і швидке запам’ятовування інформації знижувалися в міру зменшення в людини числа зубів. Зате зростала дратівливість і схильність до перепадів настрою. Вченим удалося зафіксувати, що будь-який вплив на зуби відразу відображається на томографічному знімку головного мозку. А видалення зуба викликає в мозку негативну активність в одних зонах і зниження чутливості інших. Тож медики радять використовувати будь-яку можливість, щоб зберегти зуб. Сучасні технології дозволяють відновити його, навіть якщо залишився практично один корінь. Якщо ж таке неможливо, то не можна залишати місце надовго порожнім, - адже зараз набули широкого застосування у стоматологічній практиці дентальні титанові імплантати. Їх ставлять на місце відсутнього зуба і в майбутньому вони функціонують не гірше своїх зубів.
- Про що можуть “розповісти” зуби стоматологу?
- Відповідно до східної медицини, кожному окремо взятому зубу приділяється своя роль “індикатора”. Так, стан печінки проектується на рівні нижніх іклів, про підшлункову залозу можна судити за малими кутніми зубами, а про захворювання суглобів ніг - за передніми зубами верхньої й нижньої щелепи. У людей, що страждають виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки, у більшості випадків розвивається пародонтоз. Крім того, при виразці шлунка на зубах обов’язково з’являються значні відкладення каменю. Також медики вважають, що постійна мешканка зубного нальоту - бактерія Helicobacter pylori, може викликати виразку шлунка.
- Чи справді зубні бактерії можуть довести до інфаркту?
- Виявляється, “банальне” ретельне чищення зубів два рази в день і регулярне обстеження в стоматолога можуть реально продовжити життя на 10 і більше років! Механізм такої залежності неважко пояснити. Адже у порожнині рота перебуває дуже багато бактерій - понад 350 видів. Не дуже ретельний догляд за зубами призводить до кровоточивості ясен. І мікроби через ушкоджені капіляри можуть потрапити у кровоток і навіть стати причиною утворення тромбів (уже доведено, що бактерії роду gingivalis діють на чинники згортання крові). А тромб, що відірвався, може закупорити кровоносну судину й навіть призвести до інфаркту міокарда або легеневої емболії. Учені вважають, що недостатня увага до щоденної гігієни зубів на 70 відсотків збільшує ризик серцево-судинних хвороб.
“Зуби – це повноцінні учасники процесу під назвою життя”
- Виявляється, - продовжує Анатолій Миколайович, - нашу зубну емаль руйнують звичні речі, наприклад чаї із фруктово-ягідними добавками. І ще один чинник, що послаблює природний захист зубів - занадто часте відбілювання. У результаті цієї процедури, особливо, якщо використовуються тверді абразиви, емаль стає тонша. А це відкриває шлях для проникнення інфекції та утворенню карієсу.
- Як часто порадите відвідувати стоматолога, аби тримати зуби під надійним контролем?
- Процедуру з професійної гігієни порожнини рота, включаючи видалення зубного нальоту, потрібно проводити раз у півроку. А так звані відбілюючі пасти треба застосовувати під контролем фахівця. Ще раз наголошую на вчасному відвідуванні стоматолога, адже в організмі все взаємозалежно. І зуби - це повноцінні учасники процесу під назвою життя. Набагато краще буде і для самого пацієнта, і для лікаря простіше, коли пацієнт слідкує за зубами і раз у півроку з’являється на медичний огляд. Тоді будь-які проблеми вирішуються швидко і безболісно, без зайвих ускладнень і з меншими фінансовими затратами. А головне - людина може нормально харчуватись і гарно посміхатись. Зуби - не тільки естетичний елемент, це ще й початок травної системи. Їхній стан впливає на весь організм, перш за все, на шлунок. Тому культуру догляду за зубами треба виховувати змалку.
Слово вчителя і пацієнта
Справжній лікар і добра людина
Раїса Михайлівна БАСЮК (на фото) у Рівненському медичному коледжі працює з 1970 року: спочатку викладачем російської мови і літератури, потім - психологом та викладачем зарубіжної літератури. Чотири десятиліття вона віддає частку свого серця усім учням цього навчального закладу, однак зуби свої довірила тільки одному його випускнику - лікарю-стоматологу Анатолію МАЦЮКУ.
- Толя - мій найкращий учень, - зізнається пані Раїса. - Дуже чуйна людина, акуратна, відповідальна, в нього легка рука, що важливо для будь-якого лікаря, особливо стоматолога. Я не тільки, як колишній учитель приходжу до свого учня - він лікує мої зуби. Анатолій Миколайович - високопрофесійний лікар-стоматолог. Раніше він тривалий час працював в обласній стоматполіклініці на Поштовій. Я чула тільки вдячні відгуки про його роботу. Усі пацієнти Мацюка вважають його одним з найкращих лікарів-стоматологів Рівного. В усіх медичних закладах міста працюють мої випускники. Мені приємно бачити всіх, але до Анатолія в мене найніжніші почуття: він - справжній лікар і добра людина.
Чому саме “АММА ДЕНТ”?
Все просто! У нас:
• Висококласні фахівці
• Гарантія високої якості
• Краще устаткування
• Сучасні матеріали
• Індивідуальний підхід
• Розумні ціни
Стоматклініка “АММА ДЕНТ”
33024, м. Рівне, вул. Кн. Острозького, 14;
тел. (0362) 61-12-66
26.05.2011 | Спілкувався Олесь ДУБОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 26.05.2011p. На головну сторінку |