Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №503 від 01.06.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Міф

Бункер Коха зацікавив молодь

Бункер Коха зацікавив молодь

Минулого вівторка керівники місцевих молодіжних громадських організацій ініціювали проведення круглого столу, аби поспілкуватися щодо майбутнього так званого бункера Еріка Коха. Дещо дивно виглядала така ініціатива, адже донині ця споруда не цікавила, здавалося б, абсолютно нікого: ні владу, ні бізнесменів, ні істориків. Можна згадати лише поодинокі випадки, коли місцеві підприємці воліли у бункері чи-то кафе відкрити, чи-то офісні приміщення збудувати. Але далі цих бажань справа й не йшла.

Цього ж разу молодь виступила з ініціативою звернутися чи до міської, чи до обласної влади з проханням профінансувати створення на базі бункера історично-туристичного центру. Принаймні не проти такої ідеї і місцевий історик Олег Тищенко, який свого часу досліджував і життя Еріка Коха, і сам бункер. За його словами, це приміщення може стати чудовим місцем для екскурсій туристів. Головне, щоб у когось з’явилося бажання вкласти у це достатньо грошей. Для прикладу він навів криївку, яку спорудили поблизу Рівного. Людина знайшла кошти і змогла в деталях відтворити бойове сховище для упівців. І бажаючих туди потрапити чимало.

Нині ж бункер Коха перебуває в оренді у підприємства “Укрцемремонт”. Але через тримісячний борг за оренду, договір може розірвати управління комунальним майном Рівного. Принаймні про це йдеться у листі до керівників фірми-орендаря. Але досі бункером практично опікується Роман Жилін, який назвався представником підприємства “Укрцемремонт”. За його словами, він вже упродовж трьох останніх років досліджує приміщення у ньому і мріє знайти підземні ходи, які мають нібито зв’язати між собою нині краєзнавчий музей, безпосередньо бункер і вихід поблизу стадіону “Авангард”. Там, за словами Олега Тищенка, була злітна смуга для особистого літака Коха. Роман Жилін переконаний, що кошти на реалізацію його проекту - створення історичного центру, зможуть надати чи влада, чи ті ж підприємці, якщо він доведе хоч якусь цінність бункера як туристичного центру. Ініціативний юнак власноруч навіть зробив підкоп 4 метри завглибки, аби пролізти до нижньої кімнати бункера. Нічого цікавого, він каже, там не знайшов, а ось ближче до основного входу і житлового будинку під землю споруджені бетонні стіни. Тобто, як припускає Жилін, там і може бути початок підземних ходів. І не виключено, що потрапивши туди, можна знайти прохід і до парку Шевченка, і… бурштинову кімнату. Хоч це виглядає дещо фантастично, але ж саме ім’я Еріка Коха пов’язують зі зникненням цього витвору мистецтва, то чому б і ні.

Поки що ж наша ініціативна молодь планує звернутися до представників міської та обласної влади і дізнатися їх думку щодо майбутнього бункера Еріка Коха.

01.06.2011Володимир ПОПИКРівне-Ракурс №10 від 01.06.2011p. 
На головну сторінку