№504 від 09.06.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Опозиція проти
Як заявили представники обласної організації УНП, волевиявлення громадян щодо добудови двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС було спотворено місцевою владою. “Головуючі на зборах представники влади навмисно не ставили жодного питання на голосування, а без цього думку громади довідатись неможливо”, - зауважила очільниця обласних “унпістів” Світлана НІКОЛІНА. За її словами, “таким чином знівелювали ідею громадських слухань, де кожен мешканець мав право висловитись і підписатися під резолюцією чи проголосувати “проти” або “за”. А тому, за словами пані Ніколіної, вони вимагатимуть проведення референдуму.
Депутат облради від “Батьківщини” Олег Скороход після цих слухань виступив з ініціативою провести відкриті збори політичних партій Гощанського району: ВО “Батьківщина”, УНП, “Фронту змін”. Учасники зборів прийняли резолюцію, в якій ухвалили спільне рішення щодо проведення масштабної акції протесту : “Народного пішого походу до ХАЕС під гаслом “Чиста екологія - здорова нація!” влітку 2011 року за участю територіальних громад, що входять до зони спостереження Рівненської та Хмельницької областей. Також партійці звернулися з вимогою до депутатів Гощанської районної ради ухвалити звернення до Верховної Ради України про денонсацію Угоди з Росією з приводу добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.
А тим часом, Росія хоче зробити жорсткішими умови кредитування добудови третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Про це агентству УНІАН повідомило поінформоване джерело. За словами співрозмовника агентства, Росія хоче змінити державні кредити для добудови цих двох блоків на кредити комерційних банків, які набагато дорожчі. “За першим варіантом ми, якби узяли в кредит, наприклад, мільярд, повинні повернути на 20-30% більше, а нові умови практично потроюють відсотки. Узявши мільярд, ми змушені будемо повернути два”, - повідомив співрозмовник. Він зазначив, що через ускладнення переговорів це питання планується винести на рівень голів урядів двох країн.
Також, зазначив співрозмовник, Україні дотепер не надані звіти щодо розв’язання питань безпеки, вимоги, на які посилилися після аварії на АЕС “Фукусіма-1”.
09.06.2011 |
Рівне-Ракурс №10 від 09.06.2011p. На головну сторінку |