Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №504 від 09.06.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Співпраця

Астрахань взято!

Астрахань взято!

Місцевим бізнесменам знайшли закордонних партнерів і нові ринки збуту продукції. Натомість іноземцям запропонували в області готові інвестмайданчики з усіма комунікаціями для започаткування нових виробничих потужностей. Водночас рівненську продукцію астраханці пообіцяли розрекламувати на весь Прикаспійський регіон, а Рівненщина готова допомогти росіянам просуватися на європейські ринки. Тож співпраця буде взаємовигідною для всіх, запевнили голова облдержадміністрації Василь Берташ та губернатор Астраханської області Олександр Жилкін. Причому не лише в економічній, а й у медичній, освітній, культурній та туристичній галузях. Усі наміри задокументували в програмі спільних дій Рівненської облдержадміністрації та уряду Астраханської області до 2015 року. Його скріпили підписами очільники обох регіонів.

Торік під час перебування делегації Рівненщини у Російській Федерації голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ та губернатор Астраханської області Олександр Жилкін підписали Угоду про торгово-економічну, науково-технічну і культурну співпрацю регіонів. Відтоді харчовики та представники легкої промисловості вже уклали контракти на поставки місцевої продукції на російський ринок. Цьогоріч співробітництво вирішили підсилити. Тож під час перебування астраханської делегації в нашій області бізнес-проекти та плани співпраці в гуманітарній сфері презентували як місцеві, так і іноземні фахівці.

Зокрема, астраханцям розповіли, що наш край має багаті родовища торфу, граніту та базальту, які можна не лише видобувати, а й перероб-ляти на Рівненщині. Оскільки в районах є привабливі інвестиційні площі із усіма комунікаціями, а також профіцит електроенергії та роботящі люди, зауважив очільник області Василь Берташ. Більше того, вироблену в краї будівельну, теплоізоляційну та іншу продукцію зручно транспортувати в Європу, як автомагістралями, так і залізницею. А за потреби можна налагоджувати регулярні авіарейси, адже місцеве летовище має всі сертифікати, які підтверджують статус міжнародного аеропорту.

Олександр Жилкін найбільше зацікавився презентованими енергозберігаючими люмінесцентними лампами місцевого виробництва, а також унікальною кольоровою гамою поліського бурштину. Під час зустрічі з місцевими посадовцями та бізнесменами, російський губернатор відразу призначив очільника штабу, який відповідатиме за скріплення контрактами усіх бізнес-пропозицій. За словами Олександра Жилкіна, після минулорічних домовленостей, товарообіг між Астраханською областю і Рівненщиною досяг 46 мільйонів доларів. На його переконання нинішній візит сприятиме подальшому зростанню обсягів експортно-імпортних операцій, вигідних як для Рівненщини так і для Астраханської області. Крім того, Олександр Жилкін запевнив місцевих бізнесменів, що сприятиме просуванню їхньої продукції на ринки Прикаспійського регіону.

Ще одне багатство, яким може похизуватися Рівненщина - ліс. Представники російської делегації ознайомилися з роботою підприємств області, які займаються глибокою переробкою деревини. А туроператори вивчали лісові маршрути, які для астраханців є своєрідною екзотикою. Натомість сусіди запропонували підтримку для розвитку на Рівненщині рибальства. Мальків осетрових можна розводити в місцевих озерах, запевняють тамтешні фахівці. Що ж до іншої рибопродукції, то її астраханці готові поставляти нашим споживачам у необмеженій кількості. Ще вони можуть поділитися з нами своїми брендовими томатами та кавунами, рисом і картоплею, яловичиною і бараниною, каракулем і верблюжою шерстю. У нас готові купувати цукор, свинину, плодово-овочеву та молокопереробну продукцію, а також міндобрива та елітне насіння зернових.

Щоправда, не хлібом єдиним… Так, співпраця Рівненщини й Астраханської області не обмежуватиметься лише торговельними зв’язками, хоча, за словами Василя Берташа, це досить суттєво, оскільки допоможе області вирости економічно. Перспективу обидва губернатори вбачають також в медичному, освітньому та культурному співробітництві. Наприклад, за останні роки медицина в астраханському краї значно прогресувала. Якщо кілька років тому доводилося захоплюватися оснащенням лікарень на Рівненщині та медичними програмами, - пригадує Олександр Жилкін, - то нині вже вдалося досягти певного рівня в Астрахані. Створені потужні вузькопрофільні медичні центри, на базі яких фахівці можуть обмінюватися досвідом задля поліпшення медобслуговування, зауважив російський губернатор. Водночас освітянський міністр астраханського уряду запевнив, що можливість безкоштовно навчатися матимуть і рівненські випускники. Для наших абітурієнтів забронювали бюджетні місця у тамтешньому університеті, який є аналогом НУВГП. Натомість головний освітянин області Іван Вєтров запропонував російським юним науковцям знайомитися з місцевими манівцями та опрацьовувати спільні теми. Водночас, досвідчених світил запрошують друкуватися в українських наукових виданнях. Спільні інтереси відшукають і бібліотекарі обох регіонів, яким також створили умови для обміну досвідом. А ще запрошення на закордонні гастролі отримали фольклорні колективи Рівненщини. Найбільшими поціновувачами їхньої творчості будуть етнічні українці, які проживають в Астраханській області. Бажаними гостями будуть також театрали та колективи філармонії, яких за словами російського губернатора, готові прийняти в необмеженій кількості. Відтак, обговорили пропозиції влаштовувати спільні фестивалі.

Насамкінець голова облдержадміністрації Василь Берташ запросив астраханців на святкування 450-річчя Пересопницького Євангеліє.

09.06.2011Яна КАЛИНЕЦЬ



Рівне-Ракурс №10 від 09.06.2011p. 
На головну сторінку