№504 від 09.06.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Співпраця
Місцевим бізнесменам знайшли закордонних партнерів і нові ринки збуту продукції. Натомість іноземцям запропонували в області готові інвестмайданчики з усіма комунікаціями для започаткування нових виробничих потужностей. Водночас рівненську продукцію астраханці пообіцяли розрекламувати на весь Прикаспійський регіон, а Рівненщина готова допомогти росіянам просуватися на європейські ринки. Тож співпраця буде взаємовигідною для всіх, запевнили голова облдержадміністрації Василь Берташ та губернатор Астраханської області Олександр Жилкін. Причому не лише в економічній, а й у медичній, освітній, культурній та туристичній галузях. Усі наміри задокументували в програмі спільних дій Рівненської облдержадміністрації та уряду Астраханської області до 2015 року. Його скріпили підписами очільники обох регіонів.
Зокрема, астраханцям розповіли, що наш край має багаті родовища торфу, граніту та базальту, які можна не лише видобувати, а й перероб-ляти на Рівненщині. Оскільки в районах є привабливі інвестиційні площі із усіма комунікаціями, а також профіцит електроенергії та роботящі люди, зауважив очільник області Василь Берташ. Більше того, вироблену в краї будівельну, теплоізоляційну та іншу продукцію зручно транспортувати в Європу, як автомагістралями, так і залізницею. А за потреби можна налагоджувати регулярні авіарейси, адже місцеве летовище має всі сертифікати, які підтверджують статус міжнародного аеропорту.
Олександр Жилкін найбільше зацікавився презентованими енергозберігаючими люмінесцентними лампами місцевого виробництва, а також унікальною кольоровою гамою поліського бурштину. Під час зустрічі з місцевими посадовцями та бізнесменами, російський губернатор відразу призначив очільника штабу, який відповідатиме за скріплення контрактами усіх бізнес-пропозицій. За словами Олександра Жилкіна, після минулорічних домовленостей, товарообіг між Астраханською областю і Рівненщиною досяг 46 мільйонів доларів. На його переконання нинішній візит сприятиме подальшому зростанню обсягів експортно-імпортних операцій, вигідних як для Рівненщини так і для Астраханської області. Крім того, Олександр Жилкін запевнив місцевих бізнесменів, що сприятиме просуванню їхньої продукції на ринки Прикаспійського регіону.
Ще одне багатство, яким може похизуватися Рівненщина - ліс. Представники російської делегації ознайомилися з роботою підприємств області, які займаються глибокою переробкою деревини. А туроператори вивчали лісові маршрути, які для астраханців є своєрідною екзотикою. Натомість сусіди запропонували підтримку для розвитку на Рівненщині рибальства. Мальків осетрових можна розводити в місцевих озерах, запевняють тамтешні фахівці. Що ж до іншої рибопродукції, то її астраханці готові поставляти нашим споживачам у необмеженій кількості. Ще вони можуть поділитися з нами своїми брендовими томатами та кавунами, рисом і картоплею, яловичиною і бараниною, каракулем і верблюжою шерстю. У нас готові купувати цукор, свинину, плодово-овочеву та молокопереробну продукцію, а також міндобрива та елітне насіння зернових.
Щоправда, не хлібом єдиним… Так, співпраця Рівненщини й Астраханської області не обмежуватиметься лише торговельними зв’язками, хоча, за словами Василя Берташа, це досить суттєво, оскільки допоможе області вирости економічно. Перспективу обидва губернатори вбачають також в медичному, освітньому та культурному співробітництві. Наприклад, за останні роки медицина в астраханському краї значно прогресувала. Якщо кілька років тому доводилося захоплюватися оснащенням лікарень на Рівненщині та медичними програмами, - пригадує Олександр Жилкін, - то нині вже вдалося досягти певного рівня в Астрахані. Створені потужні вузькопрофільні медичні центри, на базі яких фахівці можуть обмінюватися досвідом задля поліпшення медобслуговування, зауважив російський губернатор. Водночас освітянський міністр астраханського уряду запевнив, що можливість безкоштовно навчатися матимуть і рівненські випускники. Для наших абітурієнтів забронювали бюджетні місця у тамтешньому університеті, який є аналогом НУВГП. Натомість головний освітянин області Іван Вєтров запропонував російським юним науковцям знайомитися з місцевими манівцями та опрацьовувати спільні теми. Водночас, досвідчених світил запрошують друкуватися в українських наукових виданнях. Спільні інтереси відшукають і бібліотекарі обох регіонів, яким також створили умови для обміну досвідом. А ще запрошення на закордонні гастролі отримали фольклорні колективи Рівненщини. Найбільшими поціновувачами їхньої творчості будуть етнічні українці, які проживають в Астраханській області. Бажаними гостями будуть також театрали та колективи філармонії, яких за словами російського губернатора, готові прийняти в необмеженій кількості. Відтак, обговорили пропозиції влаштовувати спільні фестивалі.
Насамкінець голова облдержадміністрації Василь Берташ запросив астраханців на святкування 450-річчя Пересопницького Євангеліє.
09.06.2011 | Яна КАЛИНЕЦЬ |
Рівне-Ракурс №10 від 09.06.2011p. На головну сторінку |