№506 від 23.06.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Версія
Нещодавно у столиці нашої країни із симптомами харчового отруєння госпіталізували півсотні осіб. Перед тим, як їм стало зле, всі хворі зізналися, що їли кури-гриль, куплені в одному із супермаркетів Києва. Лікарі встановили, що причиною кишкової інфекції була сальмонела. За отруєння людей супермаркет оштрафували на 435 гривень.
На жаль, бажання швидкої наживи у багатьох підприємливих українців і пред-ставників інших націй переважає їх совість. А тому на гриль не рідко йде птиця, місце якій вже на пташиному кладовищі. Адже “труп” під смаженою і здобреною приправами шкіркою спершу й не розгледіти, й не відчути на запах.
Звісно, що на гриль спочатку йде свіжа птиця. У супермаркетах, одразу після фабрики, її приводять у товарний вигляд і відправляють для охолодження на прилавок. Тут, за правилами, курка не повинна затримуватися довше двох тижнів. По закінченню цього терміну продукція стає непридатною, тож її повинні утилізувати. Але це - за правилами. У реальному житті “постарілого” птаха вимочують в оцетовому розчині, щоб прибрати трупний дух. Потім приправляють спеціями і відправляють знову на фасовку - в набори для барбекю або у відділ “Кури-гриль”.
Крім того, з птиці у процесі приготування виділяється жир, який під впливом тривалої високотемпературної обробки може утворити канцерогени. Шампури, на які нанизують багатостраждальних курочок, подекуди миють украй рідко. Тому на них накопичується той самий пересмажений, насичений канцерогенами, жир. Втім не можна стверджувати, що кожна така курка смертельно небезпечна. У коментарі газеті “Експрес” директор Iнституту харчування МОЗ України кандидат медичних наук Олег ШВЕЦЬ зазначив, що у цьому випадку багато залежить вiд того, як саме курку готували. Якщо дотримуватися норм кулiнарної обробки, то можна запобiгти утворенню канцерогенiв.
- Щоб ухвалити вирок курятинi, - вважає він, - слiд мати вагомi пiдстави. Я б не наважився це робити. Звичайно, їсти курку-гриль щодня не варто, щоб шкiдливi елементи не накопичувались в органiзмi. Проте й вiдмовлятися вiд курятини не слiд. Коли вам дуже її хочеться, приготуйте краще курку в мiкрохвилiвцi або запечiть у духовцi вдома.
Кури-гриль у Рівному безпечні
У зв’язку із масовими отруєннями курами-гриль у Києві, у Рівному міська санепідемстанція провела перевірку курей-гриль на збудник сальмонельозу.
- Результатом перевірки міська санепідемстанція задоволена, - говорить завідуюча відділом гігієни харчування міської СЕС Надія СТИЧИШИНА, - в усіх 11-ти відібраних зразках курей-гриль ми не виявили жодних порушень. Зразки відбирали як у супермаркетах Фоззі, Новус, Сільпо, Еко, Вопак та інших, так і в точках продажу курей.
Міська СЕС нагадує, що влітку у зв’язку з підвищенням температури зростає ризик захворювання на гострі кишкові інфекції. Рівнян закликають дотримуватися гігієнічних норм і правил, щоб уникнути захворювань на гострі кишкові інфекції, а саме - добре мити руки, ягоди, фрукти, а овочі добре замочувати у холодній воді.
Дотримуючись правил особистої гігієни та санітарних норм ви уникнете інфекційних захворювань.
23.06.2011 | Аліна БУДАФЕНКО |
Рівне-Ракурс №10 від 23.06.2011p. На головну сторінку |