№233 від 30.03.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#»Школа мам» і ... тат
Думаю, ніхто не стане заперечувати, що народження дитини – це одне з найсильніших людських переживань. Зазвичай, жінок охоплює страх і паніка при одній думці про пологи, а що вже казати про чоловіків, які навіть при великому бажанні допомогти коханій людині безпорадно розводять руками, мовляв, що я можу, від мене нічого не залежить...
Для того, аби допомогти майбутнім батькам подолати страх, невпевненість і хвилювання, а також отримати корисні знання, існує Рівненська молодіжна громадська організація “Школа мам”.
- “Школа мам» вже давно завоювала любов і повагу серед багатьох рівнян, - розповідає лікар акушер-гінеколог Лілія Романенко - засновниця »Школи мам» у Рівному. - Сьогодні картотека нашого закладу нараховує понад 500 клієнтів. Що цікаво, 40 відсотків сімейних пар бажають народжувати разом. Програмою центру передбачена робота з жінками як на ранніх термінах вагітності, так і з тими, які вже готуються до пологів. Цей курс включає оздоровчу гімнастику, основи очисного дихання, масаж, заняття в басейні. Надається допомога мамам у догляді за дитиною, у вигляді консультацій з грудного вигодовування і патронажу. До курсу відновлення після пологів входять консультації психолога, а також оздоровча гімнастика. А віднедавна батьки можуть приводити своїх малят віком від 9 місяців до 3 років до “Школи мам» на заняття, спрямовані на інтелектуальний та фізичний розвиток дитини.
Лілія Романенко відкрила “Школу мам» 31 березня 2003 року. На курсах підвищення кваліфікації у Львові вона потрапила в десятку найкращих спеціалістів і разом з українською делегацією поїхала в Нідерланди. Пробувши 2 тижні в Амстердамі, ознайомившись із передовим досвідом закордонних лікарів, Лілія Романенко повернулася в Україну і заснувала “Школу мам». Саме завдяки її зусиллям, а також роботі висококваліфікованих спеціалістів, вагітні навчаються боротися зі своїми страхами. А чоловіки усвідомлюють, що можуть не лише міряти кроками коридор за дверима пологового залу, а й віддати свою підтримку і допомогу дружині.
- Чим же може допомогти чоловік дружині під час пологів?
На це запитання дає відповідь психолог “Школи мам» Олена Страту:
- Здебільшого пари, які приходять до Центру, не завжди впевнені, що бажають народжувати разом. Коли ми задумали сімейний курс, у нас виник сумнів, чи захопляться чоловіки ідеєю партнерських пологів. Проте, коли пари відвідували заняття, брали участь в обговореннях важливих питань, а також теми пологів, чоловікам здавалося, що вони пропускають щось важливе. Тому багато з них виявили бажання допомагати своїм дружинам під час пологів. В нашій школі чоловіки разом із дружинами відвідують заняття, де займаються оздоровчою гімнастикою, виконують творчі завдання.
Під час пологів чоловік може зробити дружині знеболюючий масаж, заспокоїти. Коли починаються перейми, він може тримати дружину за руку, і йому зовсім необов’язково дивитися, як акушери приймають дитину. За бажанням тато перетинає пуповину дитинці, носить її на руках, поки мама відпочиває. Тобто він стає батьком з перших моментів життя свого сина чи доньки, починає трепетно ставитися до дружини, а догляд за немовлям сприймає не просто, як обов’язок.
- Як це може позначитися на психоемоційному стані сімейної пари?
- Сімейна пара на власному досвіді відчуває, що таке “партнерство» - взаємні переживання, підтримка і взаємна радість. Сім’я долає внутрішні конфлікти завдяки цим хвилюванням, тому парі легше оминути такі неприємні моменти, як післяпологова депресія і ревнощі чоловіка до жінки через те, що багато часу приділяє дитині.
- Чи не охолоне чоловік до дружини в сексуальному плані?
- Щодо сексуального потягу після партнерських пологів, то ця проблема вирішується індивідуально. Якщо чоловік переймається цим питанням навіть після відвідування занять, то на партнерських пологах не варто наполягати.
- Взагалі, погоджуватися на партнерські пологи можна тоді, коли пара готова до цього, - додає Лілія Романенко. - Незалежно від того, чи будуть чоловіки присутніми на пологах чи ні, головне для майбутніх мам - це їхня любов і бажання допомогти найдорожчим людям у відповідальну мить.
Звертайтеся за адресою: м.Рівне, вул.Відінська, 39, тел.63-69-68.
30.03.2006 | Анна ТАРАСОВА |
Зміст публікації не обов’язково збігається з поглядами Європейського союзу.
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |