Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №508 від 07.07.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Баталії

Депутат розпускає виконком

Депутат розпускає виконком

Традиційно липень - це час затишшя в політичному житті Рівненщини. Депутати різних рівнів і нечисленні політичні активісти теж люди і вони хочуть відпочити. Однак нинішнє літо з малозрозумілих причин стало часом бурхливої активності на політичному фронті.

4 липня редакція “РР” отримала прес-реліз від депутата Рівнеради Олександра Курсика з промовистим заголовком “Рівненський міськвиконком треба розпустити”. Для того, аби зрозуміти всю серйозність цієї заяви, потрібно провести невеликий екскурс у розподіл повноважень в обласному центрі.

Керує містом обраний мешканцями міський голова - наразі цю посаду займає Володимир Хомко. Однак всі серйозні рішення проходять обговорення та підтримку, або не підтримку, в міській раді, одним з депутатів якої і є наш колега пан Курсик; та на виконкомі, членів якого не обирають на всеміських виборах, як у раду, а призначають після, затвердженням його складу депутатами міської ради. Тобто, ми маємо три центри міської влади. Достроковий розпуск одного з них є дуже серйозним актом і може суттєво змінити розстановку сил у владній верхівці обласного центру. Зазначу, що за два десятиріччя існування нинішньої системи влади в Рівному автор не пригадує пропозицій достроково розпустити міськвиконком.

Чим же керувався Олександр Курсик йдучи на такий крок? “Підставою для цього стало порушення ст.51 п.3 Закону України “Про місцеве самоврядування”, де сказано, що до складу виконкому повинні входити як міський голова, так і усі його заступники, проте жоден із нинішніх заступників міського голови не є членом міськвиконкому.

Тому депутат Рівнеради Олександр Курсик вимагає від міського голови визнати помилку та привести у відповідність до Закону України склад Рівненського міського виконкому. Відтак, він пропонує два варіанти вирішення цієї проблеми: або скасувати рішення сесії про формування складу міськвиконкому Рівного від 25 листопада 2010 року під №7 та сформувати новий склад міськвиконкому згідно з чинним законодавством, або внести відповідні зміни і доповнення до цього рішення та змінити склад членів міськвиконкому, включивши в нього нинішніх заступників міського голови” (цитата з прес-релізу О.Курсика).

Для того, аби отримати фаховий коментар по суті проблеми, автор звернувся до секретаря Рівнеради пана Андрія Грещука, який багато років є депутатом міської ради і вже займав посаду секретаря ради і дуже добре знає законодавчу базу, за якою працюють органи місцевого самоврядування.

- Не можна сказати, що виконком нелегітимний, бо при його формуванні були чітко виконані всі норми. Що стосується відсутності в ньому деяких заступників міського голови, то така практика існувала і раніше. Так, під час минулої і позаминулої каденції не входив до складу міськвиконкому заступник міського голови Сергій Васильчук, були й інші подібні приклади. Тому жодних підстав розпускати виконком немає.

Такої ж думки і сам міський голова Володимир Хомко та прокуратура Рівного.

Можна було б поставити крапку в цій історії, аби не кілька питань, які мимоволі виникають.

Чому, коли формувався персональний склад виконкому, питання про наявність або відсутність заступників особливо не обговорювалося в нашій доволі строкатій раді (по кількості фракцій та груп депутатів)?

Цікаво, чому після піврічної доволі плідної діяльності виконкому це питання виникло? Закон “Про місцеве самоврядування” був написаний і прийнятий не учора і депутати та їх юристи мали час, аби його вивчити “до коми”.

Однак, найцікавіше інше. Як поводитимуться найближчим часом наші впливові в міській раді депутатські групи, бо жодна з політичних сил не має стабільної більшості в міському парламенті....

07.07.2011Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 07.07.2011p. 
На головну сторінку