Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №508 від 07.07.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Іди і дивись!

СІЛЬ ЗЕМЛІ ДОНЕЦЬКОЇ

СІЛЬ ЗЕМЛІ ДОНЕЦЬКОЇ

Під такою назвою представлено персональну фотовиставку горлівчанина Володимира Лапшина із серії “Відомі фотохудожники України”, започаткованої рівненським фотохудожником Олександром Купчинським. Урочисте відкриття експозиції відбулось 23 червня цього року в одній із зал галереї арт-кав’ярні “Сальвадор Далі”.

Володимир Лапшин - відомий фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників і міжнародних творчих спілок - FIAP (ранг EFIAP), UPI. Учасник і призер 36 міжнародних фотовиставок у Малайзії, Сербії, Іспанії, Німеччині, Англії, Шотландії, Франції, Австрії, Греції, Швеції, Аргентині, Хорватії, Словенії, Туреччині й США. Срібний медаліст VІІ міжнародного конкурсу цифрової світлини у Німеччині в 2006 році. Дипломант міжнародного фотоконкурсу в Австрії, м.Лієнц 2007 р. Власник шести почесних стрічок Міжнародної фотоасоціації FIAP у США, Німеччині, Швеції й Хорватії. І цей ряд відзнак можна легко продовжити.

Яскрава, колоритна експозиція представляє 51 фотороботу і знайомить рівнян із краєвидами та мешканцями Східного регіону нашої країни. А саме - з Донецьким краєм, з містом Горлівка і його околицями. Адже кому, як не представнику цього краю, краще представити красу та велич Донеччини! У фокусі уваги фотомитця - не лише степ, терикони, а й люди однієї з найважчих та найнебезпечніших професій - шахтарі.

Фотомайстер сам неодноразово спускався під землю, щоб спробувати, відчути та передати всі ті карколомні моменти, через які проходять щодня шахтарі та зрозуміти специфіку їх роботи. Уявіть: 970 метрів під землею, водночас цікавість і хвилювання, відчуття певної дії “земного” тиску. Сотні метрів пройденого в темряві шляху, при малопомітному світлі ліхтарів, які несуть на своїх касках шахтарі, та важке фотоспорядження, що заважає рухові. Вентиляція майже не відчувається, спека й чимала кількість вугільного пилу ускладнюють, а часом взагалі унеможливлюють фотозйомку.

Ще однією складністю фотографування під землею є те, що об’єктив фотокамери за короткий відрізок часу густо вкриває вугільний пил. До цього додається й вологість 99%, - через яку втрачається якість, чіткість зображення.

У шахтах, зі слів автора, “у грубих відходах промисловості побачив зненацька потужну красу й відкрив її для глядача”. Незважаючи на важкість, ризикованість, - адже кожний такий спуск може бути останнім! - об’єктив фотомитця фіксує радісні посмішки, любов, загалом чималий спектр складного життя. До експозиції увійшли роботи Володимира Лапшина із серій “Мелодії териконів”, “Терикони кохання”, “Сіль землі Донецької”.

Рівненські знавці фотографії зазначають: фотохудожник Володимир Лапшин не лише робить знімки технічно досконалими, але й наповнює їх потужним психологічним й навіть філософським змістом. Сподіваємося, що усі, хто відвідає виставку, відчує це у повній мірі.

07.07.2011Сергій ВИТКАЛОВ викладач кафедри культурології РДГУ



Рівне-Ракурс №10 від 07.07.2011p. 
На головну сторінку