№510 від 21.07.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Без рецепта
В Україні чорна смородина виростала здавна. Через різкі запахи колишні люди її не збирали, вважали, що ягода отруйна і назвали її смородиною (смород, поганий запах). Лише у сімнадцятому сторіччі її стали використовувати в народній медицині та вживати в їжу.
Ягоди смородини в сучасній медицині рекомендують при нестачі вітаміну С, їх також застосовують при інфекційних захворюваннях - грипі, ангіні, дизентерії та ін. Свіжий сік смородини рекомендують при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриті з пониженою кислотністю. В ягодах і соках приготованих з них дуже сприятливе співвідношення калію та натрію. Їх рекомендують приймати при захворюваннях серця, печінки, жовчного міхура, нирок, кишківника та при ожирінні. Хворі на гіпертонію щоденно перед їдою з’їдають 80-100 г свіжих ягід смородини.
Протипокази
Та з цією ягодою не все так просто. Вона протипоказана при остеопорозі (ламкості кісток).
У разі діагнозу остеопенія рекомендується дотримуватися таких положень:
1. Проводити адекватну терапію основного захворювання з вилученням, якщо це можливо, препаратів із потенційними остеопоротичними властивостями. Скоригувати харчовий раціон дитини відповідно до вікових потреб, дієтичних обмежень згідно з основним захворюванням; уживати продукти, багаті на кальцій, вітамін D.
2. Вилучити з раціону харчові продукти (газовані напої, каву, чай тощо), що містять кофеїн, або обмежити їх уживання (аґрус, шпинат, смородина, ревінь, щавель та ін.), оскільки вони сприяють виведенню з організму кальцію.
21.07.2011 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 21.07.2011p. На головну сторінку |