Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №512 від 05.08.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс розваг

Рівне - бермудський трикутник, в якому зникають спортивні споруди

Рівне - бермудський трикутник, в якому зникають спортивні споруди

Якщо коротко проаналізувати стан основних спортивних споруд Рівного: центральний стадіон, палац спорту, який помер не народившись (йдеться про територію ринку “Дикий”) тощо, та порівняти із ситуацією в інших обласних центрах, отримаємо більш ніж негативний результат. Рівне - на останньому місці, і це - ганьба.

Довгоочікуваний палац спорту - втратили майже перед самим відкриттям. Там зараз ринок “Дикого”, а мала бути - ДЮСШ - школа спортивної діяльності, де планувалося проводити європейські першості з легкої атлетики. Підібраний персонал, який ось-ось мав приступити до роботи. А яке було завезене дороге обладнання: штучне покриття для спортивних майданчиків, весь необхідний спортивний інвентар. Де воно все поділось? Ганьба тим, хто таке зробив. Ви забрали у дітей те, на що вони мали право. І Рівне залишилося єдиним обласним центром, що не має палацу спорту.

Центральний стадіон. У минулому столітті, під час змагань з футболу, легкої атлетики, проведення концертів і різноманітних шоу він був повністю заповнений глядачами (місткість 25-30 тисяч чоловік). Зараз на ньому немає навіть електронного табло, після дощів заливає приміщення під трибунами. Немає належних умов для спортсменів, тренерів, глядачів. А в яких жахливих умовах займаються діти Рівного! Якби у приміщення під трибунами посадити чиновників, то за місяць-другий там би був зроблений євроремонт, і діти займалися б в належних умовах.

Басейн. Колись у басейні “Авангард” проводилися республіканські і міжнародні змагання, змагання між загальноосвітніми школами, активно працювали дитячо-спортивні секції і аматорські групи. Зараз він “зник’’ для широкого кола відвідувачів. А найобразливіше, що в Рівному немає, де провести змагання з плавання. Зараз їх проводять в дитячо-юнацьких спортивних школах з плавання №2 і №3, де немає належних умов, а також необхідної кількості місць для глядачів. Тільки завдяки великим зусиллям тренерського складу, керівництва спортивних шкіл з плавання, колективу обласної федерації з плавання, наші плавці мають унікальні здобутки. Багато дітей входять до складу збірної України, але кращих результатів досягти не можуть, позаяк немає належної тренувальної бази. З місцевого бюджету вивозять великі кошти на проведення тренувальних зборів на великій воді. Отже, місто Рівне давно потребує 50-метрового басейну на вісім доріжок, який має використовуватися не тільки для тренувань, а й для змагань всеукраїнського і міжнародного рівня.

Тепер про баскетбол. Гордість нашого міста - баскетбольний клуб “Пульсар”, який успішно виступає у баскетбольній суперлізі України. Але ж відповідного приміщення для тренувань і проведення змагань такого рівня немає. Велике значення для підтримки команди має присутність великої кількості місцевих уболівальників.

Теніс. Рівненщина стала відомою тенісною областю. За динамікою розвитку цього виду спорту займає одне із перших місць в Україні. Рівняни давно чекають на сучасний тенісний центр із кортами та критими тенісними майданчиками. А що ми маємо? Розбиті, асфальтовані тенісні корти в парку ім.Т.Г.Шевченка. А в якому жахливому стані біля цих кортів футбольне поле і баскетбольний майданчик? Де зникла з нашого міста дитячо-юнацька спортивна школа з технічних видів спорту? Де обіцяне створення належних умов для тренування людей з особливими потребами?

Стрілецький тир ДЮСШ №4 м.Рівне також потребує покращення систем освітлення, вентиляції, проведення заходів щодо зниження вологості у приміщенні та облаштування системи опалення.

Незважаючи на незадовільне забезпечення населення й провідних спортсменів міста спортивними спорудами, успіхи рівненських спортсменів на міжнародних аренах відомі на весь світ. Це має переконати керівництво міста у важливості та необхідності розбудови інфраструктури галузі фізичної культури і спорту, що сприятиме вирішенню багатьох проблем як внутрішнього життя, так і зовнішньої політики міста. Адже всім відомо, що спорт вищих досягнень забезпечує підвищення престижу Рівного в Україні, у світовому співтоваристві, сприяє швидшій інтеграції до європейського та світового простору, зміцнює здоров’я населення.

05.08.2011Юрій Ходаковський, полковник, юрист, правозахисник, громадський діяч



Рівне-Ракурс №10 від 05.08.2011p. 
На головну сторінку