Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №512 від 05.08.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Дім, сад, город

Сезон

Сезон

Ось і настав останній місяць літа, дні стають коротшими, ночі - прохолоднішими. Недарма серпень у народі називають “заходом літа”. Сади та городи тішать врожаєм, тільки встигай збирати і переробляти. Але рослини, як і раніше потребують нашої турботи і догляду, якщо ми хочемо отримати від них відповідну віддачу і в наступному році.

Сад

Плодові дерева в серпні закінчують своє зростання і всі сили йдуть на визрівання плодів. Щоб дерева добре перенесли зиму, їх слід підживити фосфорно-калійними добривами. Прикореневу поросль і бур’яни під кронами - ретельно видаляти.

Через два тижні після збору плодів у ранніх сортів яблунь і груш починається активний ріст коренів. У цей період вони потребують підгодівлі органікою: на квадратний метр у пристовбурних колах вносять 4-5 кг перегною та 30-40 г аммофоскі.

Кущі смородини та аґрусу потрібно оглянути і вирізати хворі або старі гілки. Внести підживлення, як і під дерева, і замульчувати ґрунт.

Протягом серпня збирають плоди обліпихи, тому що пізніше вони стануть дуже м’якими і будуть травмуватися і м’ятися під час збору.

На початку місяця потрібно вирізати слабкі пагони малини, якщо ви не зробили це відразу після плодоношення. Ближче до кінця місяця можна прищипнути верхівки однорічних пагонів, щоб припинити їх ріст і прискорити визрівання. Корисно буде внесення перепрілої органіки у вигляді мульчі шаром у 5-7 см.

У винограднику спушують верхній шар ґрунту і підживлюють рослини розчином органіки. Видаляють верхівки, залишаючи 4-5 листків над останнім гроном.

Квітник

Не забуваємо і про квіти, що прикрашають нашу ділянку. За ними потрібно активно доглядати, полоти і рихлити ґрунт, поливати в суху погоду, захищати від хвороб і шкідників. У серпні дають останнє підживлення багатолітникам фосфорно-калійними добривами, що допоможе краще визріти паросткам і новим брунькам, підвищить морозостійкість.

Серпень - гарний час для розмноження більшості багаторічних квіткових культур. Ділять і розсаджують очитки, примули, дзвіночки, садові ромашки, півонії, астильба, флокси, дельфініуми, лілії і інші квіти. У троянд та інших щеплених чагарників видаляють відростаючу дику поросль, вирізуючи її якомога ближче до коріння. Ґрунт під трояндами повинен бути чистим від бур’янів, пухким і водопроникним. Відцвілі голівки квітів систематично видаляють.

Можна висаджувати мілкоцибульні весняні квіти: крокуси, муськарі, проліски та інші. Глибина посадки - 3-4 діаметра цибульки.

Любителі гладіолусів у першій половині серпня підживлюють їх у фазі бутонізації фосфорно-калійними добривами. У цей же період дають останню підгодівлю і осінньоквітучим рослинам - жоржинам, хризантемам, рудбекіям, багаторічним айстрам. Високорослі квіти підв’язують до міцних кілочків. У жоржин можна видаляти нижнє листя, щоб не створювалися умови для розвитку хвороб.

У другій половині місяця розсаджують на постійні місця вирощені молоді сіянці дворічних і однорічних культур. Однорічники у цьому місяці активно утворюють насіння, яке потрібно регулярно збирати після визрівання. Зібране насіння розміщують у сухому місці для остаточного просушування. Лобелія, аліссум, однорічний флокс та інші однорічники з дрібними квітками можна змусити цвісти повторно, обрізавши верхівки пагонів.

За необхідності поливають і підкошують газон, але підгодівлю вже не роблять. У похмурі дні можна починати поступово загартовувати вкорінені живці декоративних і плодових чагарників. Укриття знімаються з них спочатку на декілька годин, поступово цей час збільшується і через кілька тижнів, залежно від погодних умов, можна зняти їх зовсім. Місце посадки живців слід регулярно полоти, поливати і рихлити, підживити молоді рослини фосфорними і калійними добривами.

Увага! На початку місяця можна посіяти кріп, петрушку, редис для отримання другого врожаю.

05.08.2011Дмитро Колпаков



Рівне-Ракурс №10 від 05.08.2011p. 
На головну сторінку