№513 від 12.08.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#До професійного свята
Напевно, одним з найбільш зайнятих працівників Рівненської обласної державної адміністрації в ці серпневі дні (крім, зрозуміло, самого губернатора пана Василя Берташа) є начальник Головного управління будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації Юрій Сідлецький. Це не дивно, бо саме в літній період будівельникам треба встигнути, якомога більше зробити. Однак, незважаючи на свою зайнятість, напередодні професійного свята - Дня будівельника, пан Юрій погодився дати інтерв’ю для нашої газети. Перше, що вразило в робочому кабінеті головного будівельника Рівненщини, це дуже аскетичний інтер’єр. Перехопивши здивований погляд, Юрій Сідлецький з посмішкою сказав: “Я в кабінеті буваю досить рідко, більшу частину свого часу проводжу на об’єктах, а їх багато і розташовані вони по всій області”.
- На щастя, будівництво оживає. Якщо подивитися на ті суми, які отримало наше управління в минулому і нинішньому роках, то це буде наочно видно. У 2010 році ми освоїли трохи більше 88 мільйонів гривень, в нинішньому - майже 168. Додам, що це ще не остання цифра. Такий ріс витрат на будівельну галузь став можливий через досить активну позицію губернатора області Василя Михайловича Берташа. Він не тільки організовує будівництво, а й особисто контролює весь процес. Скажу більше, кожен наш об’єкт керманич Рівненщини знає не гірше, ніж інженер-будівельник, який на ньому працює. Причому, будівництво - це далеко не все, чим опікується голова Рівненської обласної державної адміністрації. Така увага дуже допомагає нам в роботі і дисциплінує усіх виконавців. За всі роки своєї праці в галузі мені не доводилось так багато і плідно працювати, як останнім часом під керівництвом пана Берташа.
- Зовсім нещодавно ситуація із будівництвом та реконструкцією сільських шкіл в області була вкрай гострою. Доходило навіть до акцій протесту батьків, які через аварійний стан шкіл відмовлялися відправляти на навчання своїх дітей. Яка ситуація із будівництвом шкіл сьогодні?
- Наразі ми проводимо досить значну роботу з будівництва та реконструкції шкіл. 2009 року на Рівненщині нараховувалася двадцять одна аварійна школа. Це дуже багато. Торік вдалося відремонтувати чотири школи. 2011-го - здаємо першу чергу школи в селі Берестя Дубровицького району, де будуть вчитися 350 дітей, школу в селі Мульчиці Володимирецького району - на 510 учнів, добудовується Тиннівська школа в Сарненському районі, на черзі - школа в селі Будераж Здолбунівського району та школа в Богданівці Корецького району. Таким чином можу резюмувати, що будівництво та капітальний ремонт учбових закладів, і не тільки, в сільській місцевості на Рівненщині набирає обертів. Скажу більше - саме цей напрямок є одним з пріоритетних для обласної влади, бо вкрай необхідним є те, аби наші діти отримували знання в нормальних, комфортних умовах.
- Які напрямки, крім будівництва та ремонту учбових закладів, є пріоритетними для вашого управління?
- Напрямків багато. Наприклад, медицина. Завершуємо будівництво районної лікарні на Рокитнівщині. Тільки на її першу чергу ми виділили 26 мільйонів гривень. Разом із благодійним фондом Рената Ахметова облаштовуємо Центр променевої терапії в обласному онкодиспансері. Хоча він ще офіційно не відкритий, але унікальне обладнання, вартістю у вісімдесят мільйонів гривень (кошти виділені фондом) вже працює. На цю програму з обласного бюджету було витрачено п’ять мільйонів гривень. Офіційно він відкриється 29 серпня.
- Перелік наших робіт у цій галузі можна продовжувати, але я хочу зупинитися на іншому, новому для нас напрямку - дорогах. Цього року ремонтуються на Рівненщині 600 комунальних доріг. На цей проект виділено близько ста мільйонів гривень. Обласна влада взяла курс на втілення програми - кожній сільраді в рік по одній новій дорозі. Це складно, але ми повинні впоратися, бо стан комунальних доріг - неабияк впливає на загальний економічний стан області. Таким чином, чим більше обласна влада зможе привести до ладу місцевих шляхів, чим швидше це вдасться зробити, тим стрімкішим буде зростання економіки області і тим комфортніше стане життя її мешканців.
- Ще одним з напрямків нашої роботи є раціональне використання коштів обласного природоохоронного фонду. За ці кошти буде модернізовано ряд об’єктів: каналізація, система водопостачання та очисні споруди. У нинішньому році на ці цілі планується витратити близько семи мільйонів гривень. Будуть відремонтовані системи каналізації у кількох районних центрах.
- Обласна влада активно допомагає і Рівному. Так, на впорядкування школи №14 обласного центру виділено шість мільйонів гривень. На ремонт рівненських доріг асигновано п’ятнадцять мільйонів гривень. Думаю, це суттєва допомога області її головному місту.
- Пане Юрію, Ви не тільки керівник управління а й депутат міської ради Рівного, вже другої каденції. Як ви оцінюєте нинішній депутатський корпус Рівнеради і які головні проблеми стоять сьогодні перед міською радою?
- Так, вже другий термін поспіль рівняни обирають мене до міської ради. Що стосується депутатів, то, на жаль, в сьогоднішній раді деякі з них, м’яко кажучи, захопились популізмом. Дійсно, можна на певний час здобути популярність гучними заявами. Однак, на мою думку, депутати місцевих рад повинні насамперед дбати про добробут громади. За моїми спостереженнями, найбільш ефективною є діяльність тих депутатів, які самі в житті досягли певних результатів, вміють керувати колективами, розуміють потребу в дисципліні та виваженості слів і вчинків. Нашій міській раді потрібна взаємоповага в депутатському корпусі, корисно було б скласти кодекс поведінки депутата. Ще необхідно, аби рада підтримувала чинного міського голову Володимира Хомка. Він багато робить для того, аби Рівне було одним з найкращих обласних центрів держави і цьому депутатській корпус міської ради повинен всебічно сприяти.
12.08.2011 | Записав Володимир КОНЄВ |
Рівне-Ракурс №10 від 12.08.2011p. На головну сторінку |