Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №199 від 04.08.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рівняння на кращих

Володимир Грицайчук:
“Лісова галузь Рівненщини розвивається стабільно”

Володимир Грицайчук: “Лісова галузь Рівненщини розвивається стабільно”

Нещодавно в Рівненському обласному управлінні лісового господарства відбулася нарада лісівників області. З якими підсумками підприємство завершило минуле півріччя, які завдання стоять перед ним надалі – про це розмова з начальником обласного управління лісового господарства Володимиром ГРИЦАЙЧУКОМ (на фото).

- Загалом, лісівники області поставлені перед ними завдання виконали, - говорить Володимир Пилипович. – Так, посадку й посів лісів було проведено на площі майже 2,5 тисячі гектарів, що перевищило план на 114 відсотків; створено 355 гектарів лісових культур селекційним садибним матеріалом; засіяно 46 гектарів лісових розсадників; заготовлено 2784 кілограми насіння хвойних порід при плані 2386 кілограмів. Тривають роботи над якісною складовою лісовирощування. У першу чергу, відбувається це за рахунок підвищення ефективності використання об’єктів лісонасінневої бази. З цінними спадковими ознаками в поточному році заготовлено понад 400 кілограмів насіння сосни звичайної. Кращі результати з вирощування селекційного матеріалу - в Костопільському, Березнівському та Дубенському лісгоспах.

Завдяки раціональному веденню лісового господарства та ефективному використанню лісосировинних ресурсів удалося досягти економічної стабільності, забезпечити надходження податків і зборів до зведеного бюджету, зборів на обов’язкове пенсійне та соціальне страхування, а також, звичайно, поліпшити соціальний захист наших працівників. Так, заробітна плата працюючих постійно зростає і становить у середньому по підприємствах управління 931 гривню. У більшості лісгоспів сформована досконала система матеріального заохочення. При цьому особлива увага приділяється раціональній розробці деревини, впровадженню нових технологій, поліпшенню якості виготовлення продукції. Щокварталу ми відзначаємо переможців, а також вручаємо нашу символічну булаву. Цього разу відзнаку по праву заслужив Клесівський лісгосп (керівник Григорій Радько), який лідирує за всіма економічними та виробничими показниками.

- Які питання на сьогодні для лісівників найбільш актуальні й потребують негайного вирішення?

- Державною програмою заліснення сільгоспугідь передбачено, що до сфери управління лісгоспів буде передано непридатні для сільгоспвиробництва землі, а також ліси полігонів. Тож наразі при підтримці ОДА вже розпочато інвентаризацію непридатних для сільгоспвиробництва земель, - це майже 4 тисячі гектарів. Наразі необхідно дообстежити ці землі, скласти програму заліснення.

Зважаючи на погодні умови, особливу увагу необхідно звернути проведенню доглядів за лісовими культурами як цього року створення, так і минулихроків.

- Останніми роками заготівля населенням області лісових дарів створює для лісівників багато проблем…

- На жаль, без проблем не обійшлося й цього року. Так, рейдовими бригадами було виявлено 465 порушень заготівлі ягід та накладено штрафних санкцій на суму майже 10 тисяч гривень. У той же час заготівля ягід на території держлісфонду забезпечила надходження більш як 0,5 мільйона гривень у місцеві бюджети, в цілому по області – більше 700 тисяч гривень. Це майже вдвічі більше, ніж у минулому році.

Багато клопотів створюють нам і незаконні вирубки лісу. Так, за минулі півроку було пошкоджено майже 1,5 тисячі кубометрів лісу, складено 1287 протоколів, відкрито 14 кримінальних справ, накладено штрафних санкцій на суму 56,3 тисячі гривень.

На жаль, не всіх порушників удається покарати. Тож, аби зменшити число витрат, видано наказ про щоквартальне проведення ревізій персонально директорами, головними лісничими, інженерами, лісничими. Практично в кожному лісництві створені рейдові мобільні групи, укомплектовані автотранспортом, засобами самооборони, зброєю, радіозв’язком. Працюють вони за складеними і відпрацьованими схемами, а завдяки системній роботі державної лісової охорони з силовими структурами органів влади помітна тенденція до зменшення незаконних рубок.

- А браконьєри не дошкуляють?

- У 1-му півріччі 2005 року працівниками державної охорони було складено 119 протоколів, вилучено 34 одиниці зброї. Взагалі, що стосується мисливського господарства, то наразі перед усіма лісівниками поставлено три основні задачі. По-перше, забезпечити надійну охорону тварин; по-друге - перевести полювання у правове поле, і ще одне - забезпечити самоокупність мисливського господарства.

Проведено велику роботу із забезпечення матеріального ресурсу. В Сарненському лісгоспі вирощено більше дев’яти тисяч каченят, у 12-ти вольєрах утримується 180 голів дикого кабана, із них 78 – молодняка. Зросла чисельність диких копитних. Також цьогоріч Дубенське лісомисливське господарство відкриває полювання на новий вид тварин у наших угіддях - плямистого оленя, що був завезений з Білорусії; його чисельність також перевищує необхідну норму.

- Які плани на майбутнє?

- Голова облдержадміністрації поставив перед усіма лісівниками завдання знизити об’єм постачання деревини на експорт і до кінця року звести його до нуля. Скажу, що ми поставилися до цього рішення патріотично й у цілому його виконали. Як результат, зріс випуск готової лісопродукції.

Надалі плануємо удосконалювати переробку деревини на власних підприємствах, а для цього активно працюємо над залученням іноземних інвестицій.

- Як у загальному Ви можете охарактеризувати роботу держлісгоспів області?

- Днями відбулася колегія комітету, де було задекларовано наступне: Рівненщина, зокрема лісова галузь, має одні з найкращих показників темпів росту виробництва, цінову політику, динаміку сплати платежів, заробітної плати. Втім, на нещодавній колегії було підтверджено, що лісисті області України (зона Полісся, Карпат) на наступний рік залишаться без бюджетного фінансування. Тож при формуванні виробничих планів (до 2007 року) слід враховувати те, що будемо повністю переходити на самофінансування.

У цілому система лісової галузі області розвивається стабільно. Я вірю і впевнений, що наші трудові колективи забезпечать виконання всіх поставлених перед ними завдань!

- Успіхів Вам!

04.08.2005



Рівне-Ракурс №10 від 04.08.2005p. 
На головну сторінку