№514 від 18.08.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Люди серед нас
Галина Петрушко займається плаванням ось вже 15 років. За цей час взято багато висот: Галина виконала розряд кандидата в майстри спорту, а згодом і майстра спорту; займала призові місця на чемпіонатах України, ввійшла в збірну області і запасний склад збірної України; 2009 року брала участь у чемпіонаті Європи серед поліцейських...
- Народилась та виросла у місті Кузнецовськ, навчалась у ЗОШ №1 та закінчила навчання 2007 року. Потім вступила на факультет підготовки експертів-криміналістів до Київського національного університету внутрішніх справ, який закінчила з відзнакою цього року.
- Як розпочиналася твоя спортивна кар'єра? В якому віці ти вперше пішла в басейн? І чиє було це рішення - твоє чи бать-ківське?
- У дитинстві в мене було незначне викривлення хребта, тому нам порадили спробувати відвідувати басейн, з того часу, а саме з шести років я почала плавати. З часом заняття переросли у звичку і ось, 15 років спортивної кар'єри. Батьки ніколи не змушували мене відвідувати басейн, це було моє волевиявлення.
- Чому саме плавання?
- Плавання є найменш травматичним видом спорту, дозволяє розвинути майже всі групи м'язів, розвиває дихальну систему, зміцнює імунітет. Тим більше у нашому місті є чудова можливість займатись цим видом спорту.
- Розкажи, будь ласка, про свої спортивні досягнення, в яких змаганнях ти брала участь, і які особливо запам'ятались?
- Перші мої змагання всеукраїнського рівня були, коли мені виповнилось десять років, для мене то був шок - 300 учасників, 50-метровий басейн (у той час, коли наш басейн у два рази менший у довжину і в разів 15 - в ширину), охоплювало просто величезне хвилювання, тоді я не зайняла ніякого призового місця, але спробувала свої сили. З часом страх минув, а я побачила результати, і от вже через 4 роки виконала розряд кандидата в майстри спорту, а через півроку - і майстра спорту. Почала займати призові місця на чемпіонатах України, ввійшла у збірну області і запасний склад збірної України, хоч за це платили смішні кошти, але було приємно в п'ятнадцять років мати свій маленький прибуток. 2009 року я брала участь у чемпіонаті Європи серед поліцейських, саме ці змагання найбільш і запам'ятались, тоді ми зайняли командне 2-ге місце, а в особистому заліку я посіла на дистанції 100 метрів брасом 3 місце, а на дистанції 50 метрів тим же стилем - 2 місце.
- У тебе є якісь ритуали перед змаганнями?
- Ритуалів ніколи ніяких не було, найголовніше - не піддаватися великому хвилюванню.
- Хто тебе тренував? Розкажи, будь ласка, про своїх наставників у плаванні.
- Першим інструктором була Олена Рудольфівна Павлік, потім Валентина Іванівна Усаченко, згодом Юрій Іванович Багрій, і останні шість років я тренувалась у старшого тренера, викладача відділення плавання Олександра Анатолійовича Савчука. Кажуть, що 50 відсотків успіху залежить від тренера, я з цим погоджуюся, саме Олександр Анатолійович вмів підбадьорити у той час, коли не було впевненості у власних силах, і є не лише наставником, а й хорошим другом, за що я йому дуже вдячна.
- Які найближчі змагання будуть у тебе, де вони проходитимуть?
- Останні два роки я вже не займаюсь професійно, а тому виступаю лише на змаганнях серед працівників АЕС і міліції. Можливо, наступні будуть аж весною.
- Коли ти зрозуміла, що вже досягла певних висот у спорті?
- Мабуть, це сталось тоді, коли виконала розряд майстра спорту, але заповітною мрією завжди було виступ на чемпіонаті Європи чи світу.
- Хто для тебе кумир у спорті?
- Ніколи не було такого поняття як “кумир”. Так, є люди, яких поважаю за спортивні досягнення, але ні на кого не рівнялась.
- Що саме спорт дає тобі в житті?
- Спорт дає можливість досягати поставлених цілей та всебічно розвиватись.
- Яким ти бачиш своє майбутнє, чого хотіла б досягти в житті, окрім спорту? Які твої мрії?
- Мабуть, як і кожній жінці, мені хочеться мати повноцінну забезпечену сім'ю, я думаю цього буде достатньо для щастя.
- Що ти робиш у вільний час, коли не зайнята тренуваннями? Окрім тренувань, на що-небудь ще час залишається? Є якесь хобі, захоплення?
- Коли вчилась у школі та інституті, вільного часу, звичайно, бракувало, але намагалась встигати всюди, і вчитись, і проводити час з друзями. Щодо захоплень, то за наявності матеріальних ресурсів - це є шопінг (сміється - авт.).
- Що допомагає долати втому, стреси, неприємності?
- Антидепресантом для мене завжди була і є сім’я, друзі і вищезгадані захоплення.
- Зараз ми все частіше чуємо, що професійний спорт не додає здоров'я, а віднімає. Плавання, ніби безпечний вид спорту, траплялися травми?
- Слава Богу, жодного разу.
- Наскільки тобі цікаві інші види спорту?
- Подобається грати у волейбол, колись ще хоті-ла спробувати триборство (легка атлетика, плавання і стрільба - авт.).
- А які рекомендації ти можеш дати початківцям-спортсменам?
- Вірити у власні сили, не жаліти себе, йти до поставлених цілей і все задумане збудеться!
- Чи є у твоєму житті люди, яких з упевненістю можна назвати справжніми друзями?
- Звичайно, є. Це батьки, чоловік та інші друзі, які мене підтримують і яким я вдячна.
- Подобається подорожувати? Яке з місць, де ти побувала, можна назвати самим дивним і екзотичним? Яке найбільш сподобалось і запам’яталось?
- Дуже люблю подорожувати, але за кордоном була лише раз, коли брала участь в чемпіонаті Європи в Іспанії, у місті Авіла. Це місто за чисельністю населення, як наше, але там така спортивна база, що навіть нашим великим містам до неї ще далеко, та й взагалі, рівень життя у них вищий, ніж у нас, залишається позаздрити і помріяти, що колись ми досягнемо того ж.
- Розкажи, будь ласка, про один день з життя Галини Петрушко.
- Якщо брати шкільні роки, то він був таким:
05:30 підйом.
06:00 - 08:00 - перше тренування (десь 3-4 кілометри).
08:00 - 14:00 - заняття у школі.
14:00 - 17:00 - вільний час.
17:00 - 19:00 - друге тренування (близько 5-6 км).
А все інше - вільний час і сон. Можливо, комусь такий режим дня здасться нецікавим та одноманітним, але, повірте, воно того варте.
- Тобі, напевно, доводиться постійно правильно харчуватися. Що ти зазвичай їсиш?
- Ніколи не було якоїсь певної дієти, їла все, що хотіла.
- Що або хто тебе надихає?
- Перемоги на змаганнях надихають найбільше, після них з’являється ще більше бажання і стимул до тренувань.
- Чого ти боїшся найбільше в житті?
- Втрати близьких людей.
- Чим ти плануєш зайнятися після завершення спортивної кар’єри?
- Хочу присвятити себе сім’ї та роботі.
- Дякуємо за цікаве інтерв’ю та бажаємо тобі, Галино, нових досягнень у спорті та у житті.
Вік: 21рік
Знак зодіаку: Водолій
Освіта: юрист, експерт-криміналіст Кузнецовського МВ УМВС в Рівненській області
Любить: проводити час із сім’єю
Не любить: хворіти
Улюблена страва: м’ясо по-французьки
Найголовніше: здоров'я
Життєвий принцип: ставитися до людей так, як ти хочеш, щоб вони ставились до тебе.
18.08.2011 |
Рівне-Ракурс №10 від 18.08.2011p. На головну сторінку |