![]() |
№515 від 25.08.2011p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Новини області
На посаду директора культурно-археологічного центру “Пересопниця” призначили Миколу Федоришина. Останні роки він працював заступником начальника управління культури ОДА - начальником відділу охорони та розвитку культурної спадщини, та був головою творчого об’єднання “Коляда”. Тепер Микола Федоришин керуватиме роботою центру, що функціонуватиме як відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею.
На Рівненщині - найвища врожайність ранніх зернових серед поліських регіонів. Про це розповів перший заступник голови ОДА Анатолій Юхименко. У середньому в краї вона становить 33,2 центнера з гектара. Тим часом найкращий врожай у сільгоспвиробників Гощанського, Млинівського та Радивилівського районів. Тамтешні аграрії із гектара намолотили від 43 до 38 центнерів.
Загалом, в області зібрали збіжжя на 99 відсотках площ (а це 205 тисяч гектарів ранніх зернових і зернобобових культур). На щастя, погодні умови фактично не завдали збитків хліборобам краю. Тож цьогоріч аграрії обмолотять 728 тисяч тонн зерна, а це на 92 тисячі тонни більше, ніж торік.
Тим часом на сертифіковані склади краю надійшло вже 125 тисяч тонн зерна. Загалом тут може зберігатися 337 тисяч тонн збіжжя, а цього для області цілком достатньо.
Підручників не вистачає
В область завезли більше 72 тисяч підручників для одинадцятого класу. Це 44 відсотки від потреби, констатував начальник управління освіти і науки ОДА Іван Вєтров. Загалом для одинадцятикласників краю потрібно понад 155 тисяч підручників 127 найменувань. Їх доставлять в область до початку навчального року. Окрім цього, нині додруковують 20 найменувань підручників для учнів10 класу, адже торік школярів не забезпечили ними у повній мірі.
Новий садочок у Морозівці
Дошкільний навчальний заклад розрахований на 21 дитину. Збудований за кошти районного бюджету (майже 300 тисяч гривень) та за активної підтримки громади села. Допоміг і депутат обласної ради Петро Дубас, який придбав для садочка систему електронагрівальних приладів.
Свято зустрінуть водою
У селі Пугач Сарненського району проживає майже сімсот людей, які роками користуються привозною водою. У тамтешніх колодязях вона зникла, а з місцевої свердловини - перенасичена залізом.
Нині місцеві будівельники завершують першу чергу підвідного водогону до села, який обійшовся у мільйон 200 тисяч гривень. Після здачі водогону в експлуатацію, селяни матимуть технічну воду, а вже невдовзі і питну. Адже нині вибирають підрядника, який споруджуватиме станцію знезалізнення. На неї витратять 400 тисяч гривень.
25.08.2011 |
Рівне-Ракурс №515 від 25.08.2011p. На головну сторінку |