Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №518 від 15.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Власникам садиб

Не обріжеш - не з’їсиш

У другій половині вересня проводять санітарну обрізку плодових дерев та ягідних кущів. Рослини садять та пересаджують, підгодовують добривами, чистять їм стовбури.

Восени роблять лише санітарну чистку, бо рослини, обрізані капітально, холодну зиму не переживуть. Беруться лише міцні, здорові дерева та кущі. Слабкі - чистку переносять погано. У них довго заживають рани, пригнічується ріст. Часто такі рослини навіть гинуть.

На ягідних кущах, крім сухих та хворих гілок, обрізають “нульові”, які ростуть із землі, та ті, що загущують або ростуть дуже низько над землею. Тоді кущі до весни зв’язують шпагатом або проволокою та вкривають очеретом, щоб не примерзли.

Наприклад, у перший рік посадки кущі смородини та порічки обрізаю майже під корінь. А наступного - вже вибірково.

Серед садівників існує приказка: не обріжеш - ягід не їстимеш.

“Почищені” рослини треба підживити суперфосфатом та калійним добривом. Потім розсипати компост, перекопати землю та підгорнути кущі, як картоплю. Добрива, внесені восени, сприяють засвоєнню та накопиченню поживних речовин у корінні. Це підвищує стійкість рослин до посухи та майбутніх заморозків. Навесні добрива пришвидшать ріст та розвиток.

Восени підживлювати сад азотними добривами не рекомендують. Вони тільки даремно пропадуть, бо в землі довго не тримаються і до весни вимиються дощами з талою водою.

Органіку навпаки краще вносити перед зимуванням. По-перше, весною вона мерзла і з нею незручно возитися. По-друге, у холодній землю перегній почне діяти місяців через два-три.

Мікроелементи (бор, марганець, молібден, мідь) вносять як восени, так і навесні. Але спеціалісти радять підживлювати восени багаторічні плодові та ягідні культури, а навесні - однорічні.

Наприкінці місяця бажано знову неглибоко перекопати землю під ягідними кущами та у міжряддях. Пласт ґрунту перевертають, але ні в якому разі не розбивають. Це сприяє затриманню вологи і снігу, а також зменшить кількість зимуючих шкідників.

Підготовка до зими газону

Прийнято вважати, що у більшості випадків в осінній період газон не вимагає особливо ретельного догляду. Досить вчасно зробити стрижку. Це не так! Оптимальний час для підстригання - за 2-3 тижні до перших заморозків, хоча вгадати це досить складно. Зазвичай перші заморозки бувають наприкінці жовтня - початку листопада.

При підготовці до зими газон повинен бути підстрижений не дуже коротко. Висота трави - не більше 10см.

Укривати газон немає необхідності. Він переживе зиму, навіть якщо снігу буде зовсім небагато. Важливо так само перед настанням зими очистити газон від сухої трави та опалого листя.

Можливо підготовити газон до зимівлі шляхом мульчування сумішшю торфу і піску.

Крім того, один із заходів підготовки газону - це проведення підживлення та аерації. Внесені добрива не повинні містити багато азоту, а ось фосфору і калію повинно бути достатньо. Це сприяє зростанню кореневої системи і підвищує морозостійкість.

Аерацію газону проводять спеціальними насадками на мотоблок або садовими вилами (на глибину 15-20 см). Аерація проводиться для поліпшення дренажу і дозволяє відводити воду в більш глибокі шари ґрунту. Особливо це рекомендується для газонів, якими багато ходили.

15.09.2011



Рівне-Ракурс №10 від 15.09.2011p. 
На головну сторінку