Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №519 від 22.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Лекція №3

ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

У нашого народу (та й багатьох інших) є безліч прикмет та різноманітних забобонів, пов’язаних з вагітністю та народженням дитини… Одною з таких прикмет, є заборона купувати будь-які речі для малюка ДО його народження… У чому сутність і звідки “ростуть ноги” такого забобону ми не будемо з’ясовувати… Цілком можливо, що колись вважалось - можна зурочити дитя, чи інше… А проте досить часто ми просто приймаємо всі ці прикмети, як стовідсоткову істину. І в реальності потрапляємо у не найприємніші ситуації.

У пологовому будинку, де дружина народила мені синочка, я чув розповідь молодої мами, котра через власне марновірство не робила покупки до народження дитини. У неї народився дуже неспокійний хлопчик і першу добу після пологів вона “не стулила з ним око”. Молода мама дуже шкодувала, що не скористалася порадою подруг, в яких вже були діти, не купила пустушку і не поклала її в сумку для пологового будинку.

Звичайно, чоловік при перших же відвідинах придбав у найближчій аптеці довгождану соску. Тільки так вийшло, що ортодентичних у продажу не було, а тільки круглі “ромашки”, сама соска була з латексу і досить велика, нагадуючи навіть не вишню (як прийнято їх називати), а велику черешню.

Так і користувалися вони такими пустушками до 2-х років, тому що малюк виявився вередливим і зі своїми звичками розлучатися не хотів, а до “вишні” він звик за дні перебування в пологовому будинку. Тому, якщо у вас є переваги щодо конкретних речей і предметів, краще покупками зайнятися наперед.

У збірках народних прикмет мені теж траплялися застереження - не шити (і не купувати) для малюка постільну білизну і не застилати дитяче ліжечко до приїзду породіллі з дитиною додому.

У яку б прикмету ви не вірили, вона не означає, що не можна набувати зовсім нічого, зокрема, для дружини, наприклад, бюстгальтер для годуючої мами, або будь-який інший предмет, який буде необхідний жінці з дитиною в перші дні після пологів, будь це що завгодно: молоковідсмоктувач, силіконові накладки для годування грудьми або одяг для новонародженого.

Людині неможливо вірити у всі табу і прикмети, що існують на землі. Мені здається не можна пов’язувати нещастя, подію в окремій сім’ї, з наявністю в їх будинку якихось речей. Наприклад, можна не набувати побутової техніки, оскільки вона може послужити джерелом пожежі. Невдалий приклад? Я так не думаю.

Мені здається невдалим позбавити себе радості у спокійній обстановці купити для себе і очікуваного малюка все, що мама й тато вважають за потрібне.

Відвідини магазинів для дітей на 7-8 місяці вагітності для будь-якої жінки будуть легким заняттям, оскільки приноситимуть задоволення і приємне хвилювання. А коли поруч з нею будете ще й ви? Люблячий та вірний чоловік і… зовсім незабаром ідеальний татко ваших спільних дітей. І не важливо на що згається цей час - на осмислення радості батьківства або на ремонт балконних дверей, що погано зачиняються. Хай у вас буде більше часу, щоб відвідати своїх коханих в пологовому будинку - чим частіше ви буде це робити, тим вам знову таки буде приємніше.

Особисто мені хотілося продумати все: ліжечко, коляску, одяг для новонародженого малюка, і не тільки що до їх функціональності, але і зовнішній вигляд. Багатьма речами доведеться користуватися тривалий час і найчастіше вам, і хай вони доставляють радість.

Тож вірити прикметам чи ні? Єдиної поради тут немає, кожен обирає своє, проте… Робіть свій вибір самі і свідомо, проаналізуйте власні вчинки і ви станете найщасливішими батьками у світі. А народна мудрість… вона ж є різною, ось, до речі, одна з них:

“Старий багато знає, а ще більше забуває…”

22.09.2011



Рівне-Ракурс №10 від 22.09.2011p. 
На головну сторінку