![]() |
№519 від 22.09.2011p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Споживач має право
Нещодавно на замовлення управління у справах захисту прав споживачів у Рівненській області (м.Рівне, вул.Симона Петлюри,5), провели аналіз 19 зразків продовольчої групи товарів. Шість з них не відповідає вимогам нормативно-технічних документів. Найбільше серед забракованого виявилося… круп.
Крім того, у більшості відібраних круп були пошкоджені ядра, та містилася суттєва кількість домішок. А один із місцевих підприємців замість крупи фактично продавав сміття.
Що ж робити у такому випадку? Якщо є хоча б найменші сумніви щодо якості товарів - продовольчої чи непродовольчої груп, брати чек і йти до громадської приймальні управління. Держава виділила кошти на проведення лабораторних досліджень, тому відразу після отримання скарги фахівці управління готові вийти на перевірку.
Відібрати сумнівну продукцію можуть і самі фахівці: наприклад, вона не задовольняє вимог візуально, або ж суб’єкт господарювання не має документів, які підтверджують її якість. Лабораторні дослідження у такому випадку проводять в акредитованих лабораторіях: обласній СЕС та науково-виробничому центрі ДП “Рівнестандартметрологія”.
Якщо продукція не відповідатиме вимогам нормативно-технічних документів, державним стандартам чи технічним умовам, суб’єкт господарювання платитиме за проведене дослідження і нестиме фінансові санкції. Не виробник, зверніть увагу, а реалізатор продукції. А вже потім сам, на підставі отриманих документів, може позиватися до виробника. Щоправда, до цього він має повернути кошти споживачеві, сплатити адмінштрафи та фінансові санкції. І до усунення недоліків припинити реалізацію продукції.
І головне! Якщо у продавця немає сертифіката якості, товар - неякісний!
22.09.2011 |
Рівне-Ракурс №519 від 22.09.2011p. На головну сторінку |