![]() |
№520 від 29.09.2011p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Актуально
Якщо найближчим часом температура повітря опуститься до +80С і протримається упродовж трьох днів, опалювальний сезон у дитсадках, школах, лікарнях та інших соціальних закладах краю повинен розпочатися негайно. До цього комунальників зобов’язав голова ОДА Василь Берташ під час засідання колегії.
Отож у загальному, на підготовку житлово-комунального господарства області до зими спрямовано 78,3 мільйони гривень. У десятки разів більше нам обійдеться і сам опалювальний сезон, адже ціна на газ, відповідно до Держбюджету на 2012 рік, суттєво підніметься.
Енергорозсада
Зима-зимою, газ-газом, а на Рівненщині продовжують шукати шляхи енергоекономії. Так би мовити, і в хатах тепло, і для гаманця не скрутно. Наприклад, у нас і досі триває реалізація програми вирощування “енергетичної верби”. Цим займаються фахівці Інституту аграрно-промислового виробництва, що у селі Шубків. Висаджена цьогоріч верба займає 4 гектари, які у наступному році збільшать під промислову розсаду лози. Цьогоріч працівники інституту лише підрізають саджанці, щоб весною було більше пагонів. Саме від цієї культури Рівненщина матиме неабиякий зиск. Справа у тому, що ця лоза може стати альтернативою газу, вугілля, торфу - вона слугує сировиною для виготовлення пеллетів, які використовують як паливо. До того ж “енергетична верба” невибаглива, тому її можна вирощувати на ґрунтах, які не використовують через низьку родючість.
Економія
Про максимальну відмову від імпортного палива, замінивши його відновлювальними джерелами енергії, говорили і іногородні експерти, які з’їхалися до Рівного на І міжнародну науково-практичну конференцію “Автоматизовані системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. АСТЕПЕС. (ASHESES’11)”. Це перший форум такого рівня. Втім для Рівненщини, яка тримає курс на енергоощадність, він є перспективним. Не новина, що всі новозбудовані соціальні заклади Рівненщини опалюють котли, що працюють на відходах деревини. Водночас для краю, який багатий на поклади торфу, перспективним вважається і використання торфобрикетів. Більше того, для Рівненщини як аграрної області актуальними є й екологічні системи опалення, які працюють на відходах сільськогосподарської продукції. Тож в області вже послуговуються таким альтернативним паливом, як солома, бадилля соняшників і кукурудзи. Такі інвестиційні проекти окуповуються за два роки, запевняють практики, готові продемонструвати вітчизняним та іноземним експертам власний досвід.
29.09.2011 |
Рівне-Ракурс №520 від 29.09.2011p. На головну сторінку |