№520 від 29.09.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
Так вже повелося в нашій країні, що культура стоїть в списку державних завдань приблизно на останньому місті. Ми ледь не щодня чуємо про відкриття стадіонів, мостів, готелів, торгових та розважальних закладів. Хочеться спитати: а де нові спортивні школи, театри, будинки культури? Наприклад, у Рівному за двадцять років не побудували жодного нового закладу культури. Навпаки, низка об’єктів культури фактично зникла. Це зрозуміло, бо ця галузь не належить до прибуткової, і потребує масштабного бюджетного фінансування. Що ж робити? Вихід один - шукати грамотних менеджерів, які б могли утримувати заклади культури на належному рівні в очікуванні тих часів, коли нарешті в державному, саме в державному бюджеті, не з’являться кошти на оновлення інфраструктури галузі культури.
Днями виповнюється дев’ять місяців з початку його діяльності на посаді директора “Текстильника”. Автор попросив Тараса Анатолійовича розповісти про здобутки та плани на майбутнє.
- Багато чи мало ми зробили за останні дев’ять місяців, мені сказати складно, - зазначає Тарас Максименко. - Наведу деякі цифри. За цей період в “Текстильнику” пройшло 216 заходів. Нам вдалося відремонтувати два входи в Палац, які довгі роки нагадували більше входи до притулків для бомжів, жіночий туалет. Нам вдалося залучити понад 150 тисяч гривень благодійних внесків. Силами батьківських колективів таких знаних в області творчих об’єднань як “Едельвейс”, “Кралечка”, “Діалог” та “Панна” відремонтували чотири зали, кожна з яких займає близько 80 метрів квадратних.
Вже розпочали роботу з перебудови приміщення колишнього нічного клубу “Холідей”. Невдовзі там з’явиться спортивний центр, де зможуть займатися місцеві спортсмени - борці, які довгі роки не мали постійного місця для тренувань та виступів. Крім спортивної зали у двісті квадратних метрів, будуть побудовані європейського рівня роздягальні, тренерські кімнати, туалети та душові. Тобто в “Текстильнику”, замість нічного клубу, вже найближчим часом з’явиться спортивний центр. Я вважаю, що це правильно.
Що ж до планів на майбутнє, то ми розробили і втілюємо в життя проект будівництва автономної котельної, яка дозволить суттєво заощадити витрати на опалювання Палацу. Вже є інвестор, готовий профінансувати цей проект, між іншим, вартістю у мільйон гривень. Однак котельна, це ще не все. Проблемою з проблем міського Палацу культури є втрати тепла - дах, вікна та фасад. Ці проблеми потрібно вирішувати комплексно. Не хочу забігати наперед, але враховуючи підтримку галузі культури з боку міського голови Рівного Володимира Хомка впевнений, що ми вирішимо це питання вже протягом наступного року.
29.09.2011 | Володимир КОНЄВ |
Рівне-Ракурс №10 від 29.09.2011p. На головну сторінку |