Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №520 від 29.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На замітку

7 міфів про наше здоров’я

Коли мова йде про здоров’я, важливо визначити, де правда, а де вигадка.

1. Праця перед монітором псує зір.

Це ствердження не зовсім правильне. Насправді, головне джерело небезпеки для очей не сам комп’ютер, а неправильна організація праці з ним. Коли ви дивитесь на екран монітору, ваші очі моргають у 6 разів рідше, ніж зазвичай. Основна функція моргання полягає у зволоженні роговиці слізною речовиною. Звісно, що при нечастому морганні роговиця стає сухою, а це основний фактор, що шкодить очам. Отже, аби зберегти очі здоровими, потрібно під час роботи з монітором частіше моргати. Через кожну годину роботи за комп’ютером робіть невеликі перерви по 10-15 хвилин. Частіше підходьте до вікна і дивіться в далечінь - це корисно для очей.

2. Щоденно потрібно пити не менше 2 л води.

Вода життєво необхідна організму. Але скільки саме її треба випити - залежить від вашого самопочуття . Наприклад, не зайвим буде побільше пити води після фізичного навантаження чи у спеку. Прислухайтеся до свого організму і він сам вам підкаже.

3. Вживання яєць підвищує рівень холестерину.

Лікарі впевнені, що вживання яєць (не більше 1 яйця в день) не призводить до підняття рівня холестерину. Медики рекомендують споживати не більше 300 мг холестерину на добу, а 1 яйце містить 185 мг холестерину. Окрім того, це джерело білків і вітамінів А і Д. Тому не варто від них відмовлятися.

4. Якщо носити окуляри, зір погіршиться.

Правильно підібрані окуляри не погіршують зір. Пригадайте: до того, як ви почали носити окуляри, світ здавався вам розмитим, і ви сприймали це, як належне. Після корекції зору за допомогою окулярів, ви стали бачити чіткіше. Однак, якщо після декількох місяців ви перестанете носити їх, зір стане таким же розмитим, як і раніше. Але тепер вам буде здаватися, що раніше ви бачили краще і відповідно, окуляри погіршили зір. А насправді всього лише погіршилося ваше зорове сприйняття.

5. Чхання треба стримувати.

Насправді чхання стримувати шкідливо. Закриваючи рот і затискаючи ніс, ви направляєте повітря, яке видихаєте не ззовні, а вгору, в єстахієву трубу, яка з’єднує носові ходи із середнім вухом. У цьому випадку слиз із порожнини носа може потрапити в слухову трубу і призвести до розвитку гострого отиту чи гаймориту. Тому не стримуйте чхання. А щоб не здаватися не вихованим - користуйтеся носовою хустинкою.

6. Відмова від м’яса продовжує життя.

За статистикою, вегетаріанці живуть довше, ніж м’ясоїди. Однак справа не в м’ясі, а в здоровому способі життя, яке притаманне більшості вегетаріанців. Зазвичай, вони не вживають алкоголь, не курять і частіше займаються спортом.

7. Немає нічого шкідливого в недосипанні.

Постійне недосипання може спровокувати розвиток діабету, ожиріння і гіпертонії. Тому намагайтеся щоденно спати не менше 7-8 годин.

Галина КАШПЕР

Догляд за волоссям

Міф 1: Волосся росте швидше, якщо його часто підстригати.

У дійсності волосся росте не по всій довжині, а тільки біля коренів. Щоб стимулювати ріст волосся потрібно застосовувати спеціальні продукти й вітаміни. Втім, фахівці все ж радять підрізати кінчики, що січуться, раз на 1-2 місяця.

Міф 2: Під час миття, волосся потрібно масажувати, щоб краще змити бруд.

Зіткнення з водою й шампунем є стресом для вашого волосся. У жодному разі не можна наносити миючи засоби проти росту волосся і тим більше їх втирати. У такий спосіб можна порушити природне положення лусочок, зробити волосся тьмяними й слабкими.

Міф 3: Шампунь повинен пінитися.

Це не завжди є показником якості шампуню. Навпроти, миючі засоби, які складаються тільки з натуральних компонентів завжди дають мало піни.

Міф 4: Маска більше ефективна, чим зміна режиму харчування.

Вітаміни й корисні речовини, що містяться в шампунях і інших лікувальних продуктах, впливають тільки на поверхню волосся. Щоб оздоровити їх зсередини потрібно робити ставку на збалансоване, здорове харчування, а також скоротити вживання жирів.

Міф 5: Сиве волосся з’являється лише у старших людей.

На припинення вироблення меланіну впливає не тільки спадковість, але й спосіб життя. Стреси, нестача вітамінів, несприятливе екологічне середовище, шкідливі звички можуть сприяти ранній появі сивини.

Міф 6: Втрата більш як 20 волосинок у день повинна бути приводом для серйозного занепокоєння.

Норма кількості загублених волосинок визначається індивідуально. Крім того, залежно від зміни сезонів, стресів, вагітності, зміни способу життя вона може збільшуватися. Звертатися до лікаря варто в тому випадку, якщо рясне випадіння волосся затяглося на строк більше 3 місяців.

29.09.2011



Рівне-Ракурс №10 від 29.09.2011p. 
На головну сторінку