№521 від 06.10.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#У місті
З жовтня рівненські школи чекатиме нововведення, що сприятиме всебічному розвитку наших школярів. Відтак управління освіти спільно з вчителями загальноосвітніх шкіл розробило Програму підвищення якості природничо-математичної освіти на 2011-2012 роки, яка полягає у створенні 5 опорних та 15 базових шкіл, де проводитимуть заняття з географії, фізики, біології, хімії, математики і інших дисциплін шістдесят найкращих педагогів міста. Причому заняття для учнів проводитимуться абсолютно безкоштовно.
Докладніше про те, як обрати потрібний напрямок вдосконалення знань. Опорні та базові школи функціонуватимуть на базі загальноосвітніх шкіл Рівного.
З жовтня розпочинають роботу 5 опорних шкіл, факультативи яких зможуть відвідувати учні 7-9 класів з дисциплін математично-природничого циклу: географія, біологія, фізика, хімія, математика. Заняття проводитимуться один раз на тиждень з 14.00 до 17.00. Робота опорних шкіл спрямована на те, щоб збудити в учнів інтерес до таких цікавих, проте непростих для вивчення дисциплін, розвиток знань з певного напрямку.
П’ятнадцять базових шкіл створені, насамперед, для роботи з обдарованими дітьми, тобто для розвитку здібностей учнів з різних предметів, в тому числі і гуманітарного циклу, а також підготовки школярів до олімпіад.
Для того, щоб записатися на той чи інший факультатив, необхідно прийти у школу, де він проводитиметься, про що учнів повідомлять їхні вчителі.
Зауважимо, що освітяни досить ретельно підійшли до втілення цієї програми. Насамперед, розробили зручний механізм відвідування занять - кожен учень має можливість у зручний час, вільний від обов’язкових уроків, прийти на факультатив.
Для проведення занять були підібрані школи з найкращою матеріально-технічною базою. Наприклад, ЗОШ №18 має гарний географічний майданчик, який є чудовим наочним прикладом для проведення практичних занять тощо. Не оминули увагою і підготовку лабораторій та забезпечення їх необхідними матеріалами і обладнанням для проведення цікавих, незвичних дослідів.
Педагогів, які працюватимуть в опорних та базових школах, обирали теж за відповідними критеріями. Всі вчителі вищої категорії, і як то кажуть, фанати своєї справи. Особливо в опорних школах, покликаних збудити інтерес учнів до природничо-математичних дисциплін, заняття проводитимуть вчителі, які більш сильні з точки зору комунікації, подачі матеріалу, творчого підходу, тобто здатні дійсно викликати зацікавлення слухача. У базових школах працюватимуть же педагоги, що спрямовуватимуть зусилля саме на поглиблене вивчення матеріалу, розвиток дослідницьких здібностей учнів, їх підготовку до наукових змагань.
Відтак у педагогів та учнів є чудова можливість гідно представляти Рівне на загальнообласних олімпіадах та вивести місто на всеукраїнський рівень.
06.10.2011 | Лариса САВКОВА |
Рівне-Ракурс №10 від 06.10.2011p. На головну сторінку |