№235 від 13.04.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Антизлодій
Останнім часом в обласному центрі почастішали випадки незаконних заволодінь транспортними засобами. З початку року правоохоронні органи зареєстрували 12 викрадень авто, і лише 4 транспортних засоби вдалося повернути власникам. Дві машини викрадено зі стоянок, що охороняються, а одна – із закритого гаража, що належить кооперативу.
На жаль, пошуки транспорту в більшості випадків можуть тривати роками. І навіть надійні системи проти викрадення не рятують від крадіжок. Як же захистити свого “друга” від рук злочинців? На ці та інші запитання журналісту “РР” відповідав начальник 1-го МРВ ДАІ ВДАІ УМВС України в Рівненській області Володимир Дубінецький.
- Пане Володимире, чому сигналізація не може захистити автомобіль від рук зловмисників?
- Кожна група злочинців складається з професіоналів у своїй справі. Така людина може відімкнути і завести чужий автомобіль за 20-60 секунд, тоді як звичайному водієві знадобиться стільки ж часу, щоб відімкнути авто своїм ключем. Звісно, не існує і навіть теоретично не може бути стовідсотково надійної системи проти викрадення. Майстер, який її встановлював, звичайно, знає, як “знешкодити” систему. Якщо знає одна людина, то інша теж може дізнатися. І хоч сигналізація вважається найкращим помічником в охороні автомобіля - сама по собі безпеки вона не гарантує. Мета її встановлення - виграти час, необхідний для запобігання викраденню. Чим більша кількість рівнів захисту на автомобілі, тим важче його викрасти.
- Тоді що ж робити? Як захистити своє авто від угону?
- Найкращим способом захисту є зберігання авто на платних стоянках. Ні в якому разі не лишати машину на узбіччі дороги або біля будинку, особливо в нічний час.
Однак зауважу, що останнім часом і платні стоянки не заслуговують на довіру. Залишивши авто на ніч, наступного дня власник може його не виявити.
Щоб застати свій транспорт на платній стоянці, не достатньо заплатити за охорону. В першу чергу, необхідно поцікавитися законною діяльністю цієї автостоянки. В Рівному вже трапився випадок, коли зі стоянки, яка ще не набрала законної діяльності, зник автомобіль. Приведу найголовніші аспекти, на які слід звернути увагу, користуючись послугами платних стоянок:
- при в’їзді на автостоянку повинен бути встановлений щит зі схемою руху транспортних засобів, нумерацією місць, планом термінової евакуації транспортних засобів та інформацією про розпорядок роботи автостоянки і тарифів за надання послуг;
- у разі здавання на зберігання транспортного засобу з аварійними пошкодженнями він може бути прийнятий лише після реєстрації в журналі обліку транспортних засобів з пошкодженнями та некомплектних, де зазначено характер пошкодження, час в’їзду та автостоянку, марка і номер транспортного засобу та прізвище власника;
- плата за зберігання транспортних засобів на автостоянках та інші супутні послуги здійснюються за тарифами, встановленими відповідно до законодавства, з видачею квитанції чи касового чека;
- часто трапляються випадки, коли ставить один власник транспорт на автостоянку, а забирає інший. У такому разі це авто повинно видаватися за умови пред’явлення оформленого відповідно до законодавства доручення власника та перепустки чи документа, що посвідчує особу одержувача транспортного засобу.
- І найголовніше. Якщо ж ви поставили своє авто, а воно зникло, розукомплектоване чи пошкоджене під час зберігання, згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими постановою Кабінетів Міністрів №115 від 22 січня 1996 року, власники автостоянок несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку, оскільки останні гарантують охорону транспортних засобів.
Також хочу нагадати, що з 1 травня цього року, за розпорядженням міського голови Віктора Чайки, усі автостоянки мають бути обладнані відеокамерами зовнішнього спостереження, про що попереджені власники автостоянок.
- І наостанок, що б ви порадили власникам транспортних засобів?
- Звертаючись до власників авто, наголошую, щоб не залишали своє авто без нагляду. В разі викрадення негайно повідомляйте працівників міліції, адже за гарячими слідами розшукати його буде значно легше, аніж коли вже пройшов час.
13.04.2006 | Галина СИНЯК |
Рівне-Ракурс №235 від 13.04.2006p. На головну сторінку |