Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №524 від 27.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#НС

Чому мерзли студенти?

Чому мерзли студенти?

Відповідь дасть прокуратура

Через прорив теплової магістралі опалювальний сезон у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті розпочався тільки з цього понеділка. Студенти мерзли, а відновлювальні роботи проводилися повільно. Причина проста, як день - територія повздовж теплотраси була вщент вкрита бетонними плитами. А на одній ділянці взагалі стоїть приватний будинок.

Несподіваний гуркіт машин вранці, що аж шибки дзвеніли, насторожив місцевих мешканців. Невже на їх території нарешті будують запланований будинок? Ба - ні. Усе набагато банальніше - прорвало теплотрасу, яка подає тепло до МЕГУ. У пошуках несправностей вже у перший день техніка працювала дотемна. Працювала вона і наступного дня, та й досі теплотрасою “кружляють” тепловики. Здавалося, ніхто не застрахований від поривів, але у цьому випадку все виявилося набагато складніше - теплотраса знаходиться у невстановленому для цього місці.

Хто ж винен і чому так сталося? З цим запитанням ми звернулися до міського управління ЖКГ. Старший інспектор відділу водопровідно-каналізаційного господарства та теплоенергії управління Микола ЯНУШЕВСЬКИЙ зазначив: “Забудовник - фірма “АльянсПрестижБуд” мав перенести теплотрасу ще 2007 року, але так нічого і не зробив”. І порадив звернутися за більш детальною інформацією до ТОВ “Рівнетеплоенерго”.

Як пояснила менеджер зі зв’язків з громадськістю ТОВ “Рівнетеплоенерго” Марія НЕСТЕРЧУК, прорив теплотрас - це звичне явище у їх роботі, оскільки теплові магістралі - старі, і час від часу такі аварії відбуваються. Але цей випадок особливий, адже на даній ділянці - вул.Київська, 60Г, де 17 жовтня стався прорив, теплотрасу вдалось відновити лише за тиждень. Роботу працівників “Рівнетеплоенерго” ускладнювали бетонні плити, розкидані територією, дерева, будівельне сміття. Справа у тому, що ще у 2007 році, коли на той час існувала “Комуненергія”, забудовнику видали технічні умови на зміну цієї теплотраси. Оскільки вона знаходиться у ненадійному місці і проходить лише у двох метрах від будинку охорони котеджного містечка. А такого за технічними умовами бути не може. Ось і вийшло, як завжди.

Було все добре, поки не прорвало. А як зникло тепло, стали шукати винних. Яка причина, чому забудовник не дотримав умов із перенесення теплотраси, тепер з’ясовуватиме прокуратура.

Між іншим, на цій ділянці планувалося звести ще один ряд котеджів, поруч із уже існуючими. Можна лише уявити, як би розгорталися події, якби будинок таки звели.

- Наразі відновлювальні роботи тривають, перевіряється справність усієї тепломагістралі, - говорить Марія Нестерчук.

Землю вернуть, бетон летить, схоже, що техніка наближається до приватного будинку, який не просто поруч теплотраси, він на ній і побудований! Яка доля цього будинку, і хто дав дозвіл на будівництво - вирішать також у прокуратурі.

Про подальший перебіг подій читайте у наступному номері “Рівне Ракурс”.

27.10.2011Влада ВЛАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 27.10.2011p. 
На головну сторінку