Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №524 від 27.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Аналіз

Людям бракує грошей на нерухомість

Людям бракує грошей на нерухомість

Рівняни готові купувати або зовсім недорогі квартири, або виключно елітну нерухомість

Вже тривалий час ціна квартир на вторинному ринку Рівного не росте. Попри широкий вибір нерухомості у спеціалізованих виданнях, покупців у місті не так вже й багато. “Населення Рівного бідніє”, - нарікають ріелтори. Проте заможні містяни обирають дорогі будинки.

Зараз відчувається підвищений попит на вторинну нерухомість. Населення Рівного бідніє, а елітні, проте дорогі квадратні метри у новобудовах для багатьох не по кишені.

Голова Рівненського регіонального відділення Асоціації фахівців нерухомості (ріелторів) України, директор АН “Цитадель” Олександр ЛЯШУК зауважує, що можливо, саме цим і пояснюється цінова стабільність на ринку. Незмінним залишився також попит на недорогі однокімнатні та двокімнатні квартири.

За його словами, вартість однокімнатної квартири у місті складає 22-30 тисяч доларів, двокімнатної - 28-43 тисячі доларів, трикімнатної - 35-55 тисяч доларів.

- Вартість одного метра квадратного на первинному ринку у місті складає 800-1000 доларів, - розповідає директор АН “Кадет СВС” Інна ПОДОЛІНА. - Житло у новобудові просторіше, ніж звичайна вторинка і додатково потребує вкладень у ремонт. Звичаний рівнянин не може його собі дозволити, тому більшість шукають помешкання на вторинному ринку.

Іпотеку рівняни наполегливо ігнорують

Банки всіляко намагаються розворушити рівнян на іпотеку. Популярний раніше вид кредитування сьогодні у місті практично не затребуваний. Осад від наслідків докризових кредитів на нерухомість у вигляді проданого багатьма власного житла і зупиняє рівнян від думок про купівлю нерухомості в кредит. Але банки сподіваються на лояльність клієнтів та наполегливо удосконалюють кредитні програми, тобто роблять доступнішою іпотеку. Придбати нерухомість в кредит нині можна під 15% річних при оформленні короткострокових кредитів, і від 15,5 до 18,5% на термін до 20 років. Розмір авансу коливається від 20% від вартості об’єкта. Одноразові комісії у різних банках на рівні від 0,99 до 2% від суми кредиту.

Директор АН “Партнер” Юлія МАКСИМЧУК зауважує, що банківські умови хоч і цікаві, але рівняни за кредитами у банки не поспішають.

- Зараз власники квартир, які з різних причин не можуть платити за іпотечними докризовими кредитами, продають своє житло, - каже вона, - а це чи не кожна друга квартира у місті. Хто наважиться купувати нерухомість у кредит при такому інформаційному фоні? Навіть якщо комусь бракує певної суми для купівлі квартири його мрії, клієнти не поспішають до банків, а обирають простіше житло на кошти, які у них вже є.

Знову користуються попитом будинки

- Зараз спостерігається цікава тенденція: з одного боку рівняни цікавляться будиками в селах у межах Рівненського району-області, - розповідає Олександр Ляшук. - Такі будинки стоять на чималій ділянці землі (70-80 соток) і коштують всього 7-8 тисяч доларів. Особливо подібна тенденція помітна серед рівнян, які виходять на пенсію, і розуміють, що тепер вони обмежені у фінансах, а ведення власного господарства значно покращить їхнє становище, тому вони продають квартири у місті і купують нерухомість в селі. А з іншого боку - спостерігається попит на дорогі будинки у межах Рівного. Такої нерухомості зараз є небагато і коштує вона 300-400 тисяч доларів. Клієнти до дорогих будинків ставлять і відповідні вимоги: наявність хорошого ремонту, можливо, навіть меблів, обов’язково має бути баня, басейн.

За словами Олександра Ляшука, ціни найближчим часом на нерухомість змінюватись не будуть.

- Вартість житла у місті вже тривалий час стабільна, ні вибори, ні негативна інформація з боку банківського сектору на ціну особливо не впливає, робимо висновок, що так буде й надалі, - каже він.

27.10.2011Юлія ЖУРОМСЬКАРівне-Ракурс №10 від 27.10.2011p. 
На головну сторінку