Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №528 від 24.11.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Топ-15

Очі - не лампочки

Очі - не лампочки

Дуже важливо відрізняти факти від вигадок. Особливо, якщо це стосується зору. Існує багато пліток про зір і приймати їх за чисту монету може бути небезпечно. Відтак, отримання знань про догляд за очима - перший крок до їхнього захисту.

1. “Сидіти близько до телевізора - шкідливо для вашого зору”.

Не існує жодних доказів того, що це шкідливо для ваших очей. Сидіти потрібно там, де найбільш зручно. Очі можуть втомлюватися від сидіння перед телевізором на невеликій відстані, якщо світло в кімнаті занадто тьмяне.

2. “Читання в темряві шкідливо для вашого зору”.

Як і у першому міфі, читання при тьмяному світлі може викликати втому очей, але жодної шкоди це не заподіює.

3. “Деякі вправи можуть поліпшити ваш зір”.

Розглядати все, що нас оточує, - оце й все, що необхідно, аби тримати наші очні м’язи в тонусі. Будь-які інші зусилля - зайва витрата часу, яка не приносить жодної користі.

4. “Очі можуть “зноситися”.

Очі - це не лампочки. Ви не можете “зносити” їх, активно користуючись ними.

5. “У людей похилого віку зір поліпшується, тому що вони “одержують другий зір”.

Під “другим зором” мається на увазі здатність людини бачити краще. Причина такого “поліпшення” зору в тому, що змінюється кришталик ока у зв’язку зі зростаючою катарактою.

6. “Частий секс (або мастурбація) може призвести до сліпоти”.

Венеричне захворювання сифіліс, якщо його не лікувати, може призвести до сліпоти, слабоумства й смерті. От так і народжуються міфи.

7. “Носити окуляри шкідливо для очей”.

Для того, щоб добре бачити, необхідно підібрати окуляри в лікаря. Але окуляри, які вам не підходять, не завдають шкоди вашим очам.

8. “Сліпі люди мають шосте відчуття або який-небудь талант”.

Більшість людей з відмінним зором не приділяють уваги своїм почуттям. Сліпі ж люди завзято працюють над їх розвитком. Це не шосте відчуття. Це важка праця й практика.

9. “Немає потреби перевіряти зір до сорока років”.

Кожен повинен регулярно проходити перевірку зору, навіть якщо ніяких скарг немає. Є хвороби очей, які піддаються лікуванню. Глаукома, наприклад, одна з тих, що з’являється до того, як вам стукне сорок.

10. “Лікарі можуть робити пересадку очей”.

Неможливо трансплантувати все око. Воно з’єднане з мозком зоровими нервами. Якщо їх обрізати, то з’єднати знову не вдасться. Коли лікарі зрозуміють, як робити пересадку мозку, вони зможуть трансплантувати й очі.

11. “Учені створили біонічне око.

Дослідники працювали над мікрочіпом, що заміняє ушкоджені клітини сітківки в центральному зорі. Інші вчені намагалися з’ясувати спосіб підключення камери прямо до мозку. Очі й мозок працюють не так, як комп’ютер і відеокамера. Навіть якщо вдасться створити біонічні очі, не можливо буде з’єднати їх з мозком.

12. “Сонце не завдає шкоди, якщо надіті сонцезахисні окуляри, або якщо розвинена косоокість”.

Сонячне ультрафіолетове світло може зашкодити роговиці, сітківці й кришталику. Подивившись на сонце, може з’явитися не тільки головний біль і тимчасове перекручування зору, але й постійне порушення функцій очей. Ніколи не дивіться на сонячне затемнення. Прямі сонячні промені можуть зробити людину сліпою менш, ніж за хвилину.

13. “Нічого не можна зробити для запобігання втрати зору”.

Регулярна перевірка зору й дбайливе ставлення до очей потрібні для збереження вашого головного органа відчуттів. Якщо виникли якісь проблеми із зором, потрібно негайно звернутися до офтальмолога. Якщо хвороба виявлена на ранньому етапі розвитку, то їй можна або запобігти, або сповільнити.

14. “Окуляри можуть погіршити зір через якийсь час”.

Носіння окулярів ніколи не погіршить зір. Насправді, вся справа у звичці.

15. “Щоб поліпшити зір, потрібно їсти моркву”.

Лише невелика кількість вітаміну A, що знаходиться в моркві, потрібна для підтримки гарного зору. Надмірне його вживання може згубно позначитися на вашому здоров’ї.

Цікаві факти

• При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному. 95% людей читають дуже повільно - 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини). Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому - 80%.

• Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів у хвилину (близько 12000 знаків).

• Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.

• Н.А.Рубакін прочитав 250 тисяч книг.

• Полководець А. Македонський знав в обличчя 30 000 солдатів свого війська.

• Якийсь Е.Гаон дослівно пам’ятав 2500 прочитаних ним книг.

• Археолог Р.Шліман шляхом завзятих тренувань домігся того, що чергова іноземна мова вивчалася ним за 6-8 тижнів.

24.11.2011Підготувала Тетяна ХВИЛЬ



Рівне-Ракурс №10 від 24.11.2011p. 
На головну сторінку