Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №531 від 15.12.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуальне інтерв’ю

На спрощену систему перейдуть не всі

Вже майже місяць триває робота з роз’яснення норм Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності”. Нововведення набирають чинності з 1 січня 2012 року. Про нові правила застосування спрощеної системи оподаткування розповідає заступник начальника ДПІ у м.Рівне Валентин ГЕРМАН.

- Валентине Адамовичу, які особливості застосування спрощеної системи оподаткування з 2012 року?

- Згідно з новаціями збільшилась кількість підприємців, які мають можливість перейти на спрощену систему оподаткування. Адже новим законодавством суттєво збільшено обсяги річного доходу - для приватних підприємців - з 500 тис. грн до 3 млн. грн, для юридичних осіб - з 1 до 5 млн. грн. Позитивним є скасування норми, за якою юридичні особи на загальній системі оподаткування не могли віднести до складу витрат вартість товарів (робіт, послуг) придбаних у підприємця на єдиному податку.

Крім того, не передбачено збільшення розміру ставки єдиного податку за кожного найманого працівника. Платники єдиного податку І-ІІІ груп (приватні підприємці) не застосовують реєстратори розрахункових операцій тощо.

Серед позитивних змін - норма, згідно з якою надано можливість реєстрації “спрощенців” як платників ПДВ, що дозволить створити рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, які працюють на загальній системі.

Платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

- Проте не всі зможуть скористатись правом застосовувати спрощену систему. Кому це буде заборонено?

- Не матимуть права на застосування спрощеної системи оподаткування зокрема ті, хто проводить діяльність у сфері: азартних ігор; обміну валют; виробництва, продажу, експорту та імпорту підакцизних товарів; видобування, виробництва і реалізації дорогоцінних металів і каменів; продажу предметів мистецтва та антикваріату; організації та проведення гастролей; діяльність з надання послуг поштового зв’язку тощо.

- Хто визначатиме ставки єдиного податку для тих платників, які перебуватимуть у І та ІІ групах?

- Нагадаю, що до І-ї групи віднесли фізичних осіб, які надають побутові послуги, проте зважте, виключно населенню та/або реалізують товари на ринках, не використовуючи при цьому працю найманих працівників. Дохід у них не має перевищувати 150 тис. грн на рік. Для цієї групи встановлено розмір єдиного податку в межах від 1 до 10% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня.

Щодо ІІ-ї групи платників, то сюди відносять фізичних осіб-підприємців, які надають послуги (у т.ч. побутові) населенню чи платникам єдиного податку, здійснюють виробництво та продаж товарів, працюють у ресторанному бізнесі. При цьому не використовують працю найманих працівників або кількість найманих працівників у них не перевищує 10 чоловік. Дохід у них має бути не більшим ніж 1 млн. грн на рік. Для них розмір єдиного податку встановлено в межах від 2% до 20% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня.

- Яким буде порядок нарахування та строки сплати єдиного податку для приватних підприємців?

- Платники єдиного податку І-ї та ІІ-ї груп сплачуватимуть єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Крім того, таким платникам надано право здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Платники єдиного податку ІІІ-ї групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

- В які терміни слід подавати заяву з метою застосування з наступного року спрощеної системи оподаткування?

- Юридичні та фізичні особи-підприємці, які вирішили сплачувати єдиний податок з 1 січня 2012 року, повинні повідомити про це податкові органи не пізніше 25 січня 2012 року.

15.12.2011



Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2011p. 
На головну сторінку