№531 від 15.12.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
з ініціативою зміни нинішнього Григоріанського календаря на новий, виступила впливова Всесвітня асоціація календарів. Глава асоціації Уейн Річардсон не виключив, що з 2012 року світ перейде на новий календар, відмовившись від нинішнього, введеного 1582 року Папою Римським Григорієм ХIII.
Асоціація пропонує новий вид числення. Її проект, що отримав назву “Y2K”, заснований на варіанті всесвітнього календаря, який ледве не був затверджений ООН у 50-х роках минулого століття.
Пропонований календар містить 365 днів, проте в одному році, який починається з неділі, має один додатковий день - другу суботу. Найближчий рік, що починається з неділі - 2012. Річардсон заявив, що асоціація зробить все необхідне для того, щоб новий календар був введений усіма країнами світу до цієї дати.
Одночасно з’явився і альтернативний проект - календар “Симетрія-454”. Його розробив відомий фахівець і професор канадського університету з міста Торонто Айвер Бромберг.
Ідея симетричного календаря полягає в тому, що кожен новий місяць починається з понеділка. Однак платою за це є збільшення кількості днів - до 35 для чотирьох місяців: лютого, травня, серпня та листопада. При цьому кількість днів для всіх інших місяців скорочується до 28.
Варто зазначити, що ідея введення симетричного календаря має один великий мінус. У результаті зменшення кількості днів до 28, багато людей просто втратять свій день народження.
Зараз ці календарі проходять експертизу фахівців, які спрямують свої висновки в ООН. Остання володіє необхідними повноваженнями для відмови від нинішнього Григоріанського календаря і введення нового.
Наразі розглядаються два варіанти зміни Григоріанського календаря.
1-й варіант
Якщо новий календар, так званий “Y2K”, пройде експертизу ООН і буде затверджений, у кожному календарному кварталі стане по 91 дню. Щоб зрівняти кількість днів у кварталах, розробники нового календаря пропонують змінити кількість днів у деяких місцях. Зокрема, за новим календарем у лютому буде 30 днів. При цьому кожен новий рік буде починатися обов’язково з неділі. А 31 грудня перетвориться на так званий День миру (Worldsday), не має конкретного числа і дня тижня. Ну а у високосні роки ще один Worldsday з’явиться влітку - після 30 червня буде йти ще один W-день.
А ось тим, хто народився 31 числа в березні, травні, серпні та грудні не пощастить - їх днів народжень у календарі просто не буде.
2-й варіант
Професор канадського університету з міста Торонто Айвер Бромберг розробив систему літочислення під назвою “Симетрія-454”. У його календарі кожен новий місяць починатиметься з понеділка, а в лютому, травні, серпні та листопаді кількість днів збільшиться до 35. При цьому всі інші місяці вчений хоче скоротити до 28 днів. Тобто для простоти кожен місяць повинен мати рівне число тижнів - 4 або 5.
Найбільш неприємним моментом у цьому календарі є те, що у багатьох людей просто зникне день народження - з нових календарів у січні, березні, квітні, червні, липні, вересні, жовтні та грудні зітруться 29, 30, 31 числа.
1. Кожен рік буде починатися з неділі.
2. У лютому буде 30 днів.
3. У березні зникне 31 число.
4. У квітні з’явиться 31-й день.
5. У травні зникне 31 число.
6. У високосний рік у червні з’явиться День миру (Worldsday) - без конкретного числа і дня тижня.
7. Зникне 31 серпня.
8. Щороку колишнє 31 грудня буде змінюватися Днем світу (без конкретного числа і дня тижня).
15.12.2011 |
Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2011p. На головну сторінку |