Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №533 від 29.12.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#У місті

ЖЕКи закрили, будинки передали

Депутати Рівнеради погодилися передати на баланс інших житлово-комунальних підприємств, зокрема - “Західне”, “Покровське”, “Сонячне” і “Галицьке”, житлові будинки, які перебували на балансі ЖКП “Центральне” і “Паркове”. Попередні спроби зняти це питання на довивчення, а потім - продовжити його розгляд до години, не знайшли підтримки у залі.

Ситуацію навколо ЖЕКів і їх працівників, які того дня організували пікет під стінами сесійної зали, пояснив міський голова Володимир ХОМКО.

“Той факт, що ЖЕКи працюють незадовільно - навіть не потрібно обговорювати. Але серед тих, які працюють погано, є ті, які роблять це найгірше. Наприклад, на початок року загальний борг ЖКП “Центральне” складав 3 млн. 574 тис. грн, на кінець року - 4 млн. 434 тис.гривень. Борг ЖКП “Галицьке” на початку року становив 3 млн. 642 тис. грн, на кінець року - 3 млн. 500 тис. грн. Тобто, як це не важко, один ЖЕК на 100 тисяч скоротив заборгованість, а інший - на мільйон наростив.

Тому ми замовили аудит. Його самоціллю була не ліквідація ЖЕКів, а можливість зменшення накладних витрат, тобто скорочення персоналу, а відтак боргів.

Тому зараз ми два ЖЕКи реструктуризуємо, зменшимо накладні витрати і ввійдемо у зону, коли житлово-комунальні підприємства потроху почнуть скорочувати свою заборгованість. До речі, вся заборгованість на сьогодні складає більше 30 мільйонів гривень. Майно підприємств ніхто продавати не збирається, все це політичні інтриги”.

Що ж до подальшої долі працівників підприємств, то частину з них працевлаштують, однак найбільше у цій ситуації постраждають ІТРівці.

На їх запитання, чим їм годувати свої сім’ї, міський голова відповів лаконічно: “ЖЕКи не створювалися для того, щоб годувати сім’ї. Призначення ЖЕКів - надавати послуги та обслуговувати будинки. І той, хто добре працює - заробляє, щоб годувати сім’ю, а не навпаки”.

Депутат Гладун запропонував створити депутатську комісію, куди б могли звертатися звільнені працівники. Міський голова погодився на пропозицію, на відміну від інших депутатів, і зауважив, що планував зробити анонімне опитування мешканців будинку, щоб визначити, як кожен із працівників ЖЕКів працював на своїй посаді. Відтак наголосив, що основним об’єктивним критерієм має бути бачення мешканців. У цей момент депутат Анатолій Чугуєвець доречно пригадав, що в одному із ЖЕКів зрізали дитячі гойдалки, щоб потім здати їх на металобрухт.

Заступник міського голови Віталій Хмилецький зазначив, що вже створена комісія, яка здійснюватиме нагляд за скороченням працівників. Крім того, незалежна юридична фірма вестиме супроводження ліквідації підприємств. За попередньою інформацією, з ЖКП “Центральне” будуть вивільнені: 17 ІТРівців та 40 робітників. З ЖКП “Паркове” вивільняють 21 ІТРівця та 37 робітників.

Депутат Валентин Демчук поцікавився, чи буде працівникам ліквідована заборгованість із заробітної плати, і де брати на це гроші. З’ясувалося, що заборгованість обов’язково ліквідують, і передусім вивільненим працівникам. Якщо для цього не вистачить власних коштів ЖЕКів, гроші виділять з міського бюджету, можливо і поіменно. До речі, “Паркове” винне людям 1,5 мільйона гривень зарплати, “Центральне” - 600 тисяч гривень.

Наприкінці обговорення депутат Олександр Лащук висловив геніальну думку: “Пропоную ЖЕКи не ліквідовувати, а призначити їх керівником всім відомого головного комунальника міста Івана Гему. Хай він виведе їх з кризи і покаже приклад роботи”.

Депутати сміючись обрали таки ліквідацію і поставили на цьому питанні крапку.

До речі, наступного року ще один ЖЕК Рівного чекає доля “Паркового” і “Центрального”, тому начальників підприємств попередили про це вже зараз.

29.12.2011Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 29.12.2011p. 
На головну сторінку