Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №535 від 13.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Аграрії

Боротьба за 25 тисяч

П’ять бізнес-планів розробляють фермери області, претендуючи отримати гранти на суму 25 тисяч доларів. Під час бізнес-тренінгів, які провели експерти проекту “АгроІнвест” для аграріїв Рівненщини в рамках міжнародного форуму з агрологістики, визначили три основні напрями.

Тож агровиробничники з Березнівського, Гощанського, Костопільського, Млинівського та Рівненського районів планують залучати безповоротні іноземні ресурси на розвиток овочівництва, плодово-ягідного та молочного виробництва.

Фермери Гощанського та Рівненського районів готові об’єднатися, щоб за грантові кошти придбати обладнання для заготівлі, охолодження і транспортування молокопродукції. А агровиробники з Костопільського і Гощанського районів вирощуватимуть, сортуватимуть та формуватимуть крупні партії овочів. Далі селяни зможуть диктувати ціну оптовим покупцям, що підвищить прибутковість господарств і сприятиме їх подальшому розвитку. Вже домовлено, що технічний супровід усіх бізнес-планів здійснюватимуть столичні фахівці, позаяк допомога експертів збільшує шанси на перемогу в конкурсі. Тож наприкінці січня бізнес-плани фермерів Рівненщини проаналізують експерти проекту “АгроІнвест”. Потому відпрацьовані та відкориговані пропозиції скерують на конкурс.

Тим часом на Рівненщині триває кооперація. І для того, щоб селяни таки об’єднувалися в кооперативи, їх треба звільнити від оподаткування, переконаний заступник голови обласної ради Олександр Чуприна.

Саме неприбутковий статус таких сільськогосподарських об’єднань допоможе їм активно розвиватися. Звільнення від оподаткування лише спонукатиме селян створювати нові сільськогосподарські кооперативи. Це саме те, що влада на рівні держави повинна зробити вже найближчим часом. Адже 90 мільйонів обіцяних гривень на підтримку кооперативного руху селяни так і не отримали.

Це значно похитнуло віру аграріїв у підтримку з боку держави. “Якщо 2010 року на Рівненщині створили 21 кооператив, то 2011 - лише 3”, - резюмував заступник голови обласної ради.

У той же час, на Рівненщині працюють 38 таких об’єднань: 13 надають послуги з обробітку землі, 9 - молочарського напрямку, 5 - плодоовочевих, 4 - надають ветеринарні послуги та послуги зі штучного осіменіння худоби, 4 - займаються водопостачанням, 3 - багатофункціональні.

Однак, на думку заступника голови обласної ради, цього недостатньо, щоб забезпечити послугами понад триста територіальних громад області. Тому в 2012 році за кошти обласного бюджету планується закупити кілька холодильних установок для кооперативів, які заготовляють у селян молоко.

13.01.2012



Рівне-Ракурс №10 від 13.01.2012p. 
На головну сторінку