Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №536 від 19.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ситуація

Газ не підняли, піднімуть ціни

Газ не підняли, піднімуть ціни

Як і обіцяв Президент, вартість газу з 2012 року для краян не подорожчає. Щоправда, за це “поплатяться” промислові підприємства Рівненщини і України в цілому, які отримуватимуть блакитне паливо за вищою ціною. А відтак, вже незабаром слід чекати на подорожчання продукції, яку вони випускають, тобто споживчого кошику. У такій ситуації важко дати відповідь на запитання, що краще: економити на газі чи на продуктах харчування та звичайних засобах для існування?!

Ціна на газ не збільшиться. Щоправда, таке стабільне збереження ціни на природний газ стосуватиметься не всіх. Зокрема, для промислових підприємств з 1 січня 2012 року ціна на газ складатиме 4707 гривень 10 копійок.

На сьогодні статистика розрахунків за комунальні платежі у 2011 році виглядає таким чином: за електричну енергію - 99,6 відсотка проплат, теплову енергію - 98,2%, послуги з водопостачання і водовідведення - 105,3%.

- Найбільш проблемними залишаються розрахунки за спожитий природний газ підприємствами комунальної теплоенергетики, - розповідає заступник голови облдержадміністрації Володимир НОВАК. - Навіть після набуття чинності законів “Про списання заборгованості”, “Про різницю в тарифах для населення” і “Про реструктуризацію” - борг Рівненщини перед НАК “Нафтогаз” за природний газ становить 123,3 мільйона гривень. З них 62,7 мільйона - це різниця в тарифах, що виникла при постачанні теплової енергії для населення. А 36,5 мільйонів гривень - та частина коштів, що підлягає реструктуризації.

У цілому, за словами Володимира Новака, ситуація з оплатою газу за 2011 рік виглядає досить непогано. “Бюджетні установи місцевого та державного підпорядкування заборгованості за газ не мають, населення розрахувалося майже стовідсотково. Що ж до інших споживачів, то якщо вони і мають заборгованість, вона є перехідною, тобто ще не виставленою у рахунках”. І якщо порівнювати 2010 та 2011 роки, то споживання газу в області зменшилося на 89 мільйонів метрів кубічних.

Постає питання: чому ж тоді, маючи такі високі показники, наша область посідає останнє місце у розрахунках за газ? Як виявляється, відповідь знаходиться на поверхні, а точніше на “Азоті”, адже заборгованість цього підприємства складає більше півтора мільярда гривень (!). А за формулою, НАК “Нафтогаз” підраховує спожитий природний газ всієї області. Тому, якщо навіть область розрахувалася за всіма показниками на 101 відсоток, то завдяки заборгованості “Рівнеазоту”, ми однаково опинимося на останніх місця. І при цьому, лише задумайтеся, “Азоту” знову піднімають ціну на блакитне паливо!

- У 2012 році ПАТ “Рівнегаз” має можливість поставляти такі обсяги газу, які будуть потрібні для промислових підприємств, бюджетних організацій та населення Рівненської області, - зазначив голова правління ПАТ “Рівнегаз” Петро ДУБАС. - Але стабільне газопостачання, як і раніше залежить від стану розрахунків за спожитий природний газ. Сьогодні питання про пониження тиску в газорегулюючих станціях та про припинення подачі газу підприємствам практично не стоїть.

Також Петро Дубас навів цифри, які область платить за спожитий газ. “В області є 242 тисячі абонентів природного газу. З них 194 тисячі знаходиться в ціновій категорії до 2500 гривень, тобто 80 відсотків всіх споживачів області не платять більше 1800 гривень за рік. 19 відсотків - це категорія населення, яка платить до 6 тисяч, а лише 244 абоненти платять до 12 тисяч”.

Отож, за його словами, краяни, які використовують газ для опалення помешкань, підігріву води та приготування їжі, платять за енергоресурс в середньому 1130 гривень у рік. Водночас, сучасне газове устаткування вдвічі економніше, ніж котли старого покоління. Тож заощадливі краяни переоснащують домівки та економлять кошти, щоб потім їх витрачати на продукти харчування, без яких також прожити не можна. Незмінним ж залишається бюджет родин, який як не намагаєшся зекономити, все одно десь доведеться платити більше. Та наше багатостраждальне населення вже звикло до хронічного підвищення цін на продукти, позаяк завжди основним чинником майбутнього подорожчання, за словами багатьох експертів, була і буде ціна на газ. Тож для тих, хто встиг вийти з посту, час перейти на повне голодування.

А хімічній галузі і “Рівнеазоту” зокрема залишається тільки поспівчувати. Чергова зупинка підприємства, мабуть-таки, не за горами. І що це означає для Рівненщини, ви напевне здогадуєтеся…

19.01.2012



Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2012p. 
На головну сторінку