Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №537 від 26.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Реалії

Відмовляємося від газу

Теплоносій не з імпортної, а з місцевої сировини нині продукують підприємства комунальної теплоенергетики. За словами заступника голови ОДА Володимира Новака, на альтернативному паливі працюють також котли, які обігрівають усі новозбудовані бюджетні заклади області. На переоснащення котелень за два попередні роки витратили 3,5 мільйона гривень.

Економічний ефект таких інвестицій - заміщення мільйона кубометрів природного газу альтернативним паливом. Наприклад, торік комунальні теплогенеруючі підприємства області перевели в теплоносій 3 тисячі тонн вугілля, майже 2 тисячі тонн фрезерного торфу, 8,5 тисячі кубометрів дров, 3,3 тисячі кубометрів відходів деревини, а також тисячу тонн деревних та торфобрикетів.

Водночас на економію імпортного енергоресурсу зорієнтована й промисловість Рівненщини. Зокрема, котлоагрегати, орієнтовані на використання нетрадиційної енергетики та альтернативного палива встановили виробничники деревообробної та хімічної промисловості, а також склопереробної та лісової галузей. До того ж у бюджетній сфері та комунальному господарстві спожили минулоріч майже на 17 мільйонів кубометрів газу менше в порівнянні з 2010. Заощадливішими торік були й краяни.

Загалом використання нетрадиційної енергетики та альтернативних видів палива в 2011 році у порівнянні з рівнем їх загального споживання становить 3,5 відсотка, а це один із кращих показників в Україні.

Тож, перспективою 2012 року є продовження курсу на енергонезалежність. Зокрема, наймасштабнішим у промисловості є інноваційний проект, який реалізовують німецькі інвестори на ПАТ “Волинь-цемент”. Завдяки переоснащенню виробництва на використання твердого палива там поступово знижено рівень споживання природного газу в понад 14 разів. Готові до впровадження економічно вигідних проектів і теплопостачальники Рівненщини. Зокрема, підприємства комунальної теплоенергетики вже розробили інвестиційні проекти, реалізація котрих дозволить змінити дороговартісний імпортний енергоресурс місцевими відходами деревини, торфом та іншими альтернативними видами палива.

Але передусім економити зможемо завдяки торфу. Саме відмова від дороговартісного російського газу сприятиме розвитку торфовиробництва на Рівненщині, адже область орієнтується на максимальне використання місцевої сировини. Торік на державному підприємстві “Рівнеторф” обсяги видобутку зросли на понад 15 відсотків, товарної продукції виготовили майже на 27 мільйонів гривень, а це на 60 відсотків більше, ніж торік. Торфобрикети та фрезерний паливний торф забезпечує потреби комунально-побутового господарства Рівненщини, оскільки має високу тепловіддачу. Науковці та практики міжрегіонального форуму підрахували, що 78 тонн брикету замінює 36 тисяч кубометрів газу. Тож продукування теплової енергії з використанням торфу економніше на 144 тисячі гривень у порівнянні з імпортним блакитним паливом.

26.01.2012



Рівне-Ракурс №10 від 26.01.2012p. 
На головну сторінку