№539 від 09.02.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Ситуація
Життя мешканців вулиці Басівкутська у Рівному перетворилося на постійне чергування. Щодня і щоночі, збираючись по кілька чоловік, вони відстоюють своє право не жити біля автозаправної станції, документи на будівництво якої видали з численними порушеннями. Людей не лякають ані сильні морози, ані шквальні снігопади. Буржуйка, намети, кілька кубів дров, гарячий чай - от і все, що їм потрібно, аби не дозволити розпочати будівництво АЗС. Стоятимуть доти, поки місцеві депутати не скасують рішення своїх попередників, або не знайдуть інший спосіб зупинити забудовників.
Якщо не надто розпилюватися: хто, як і за які заслуги тоді виділяв землю, варто наголосити на головному. По-перше, зона, в якій планується будівництво, відповідно до містобудівних обмежень, належить до Ж-1 - зони садибних та блокованих житлових будинків, де будівництво АЗС неможливе. По-друге, ділянка постійно підтоплюється та затоплюється, оскільки знаходиться на місці болота, а поруч з нею протікає річка і струмок. По-третє, при прийняті рішення депутати чомусь не врахували порушені розміри санітарно-захисних зон для АЗС, відстань до мосту, протипожежні відстані до гаражів тощо. Що вже говорити про екологію.
До речі, до найближчого будинку від запланованої АЗС - 25 метрів. Про це депутатам розповіла голова громадських слухань Дарія ЛИКО, яка сама мешкає за 80 метрів від місця нової АЗС.
У 2011 році щодо запланованого будівництва АЗС на Басівкутській відбулися громадські слухання. Громада, а зібралося 108 чоловік, одноголосно сказала “НІ”, але забудовник почав встановлювати паркан. Коли вже стало відомо, що незабаром приїде техніка, аби рити котлован, мешканці Басівкутської звернулися до депутатів Рівнеради з проханням створити тимчасову контрольну комісію з питань перевірки обставин проведення конкурсу в 2003 році. Згодом, разом із деякими депутатами люди повалили паркан та влаштували цілодобове наметове містечко.
Депутатській групі, в яку ввійшли Андрій Грещук, Олександр Нестерук, Святослав Євтушенко, Віталій Першогуба, Олександр Курсик, секретар громадських слухань Микола Бляшин та голова слухань Дарія Лико, дали місяць, щоб розібратися з ситуацією. На місці запрацювала громадська приймальня депутатів Олександра Нестерука та Анатолія Чугуєвця.
Міський голова Володимир ХОМКО зазначив, що місто готове судитися із ПП “Агата” за повернення цієї ділянки у власність міста, щоправда, у разі перемоги доведеться відшкодувати із міського бюджету гроші, які та витратила на оренду землі. Зачіпкою у суді може стати сфабрикований факт одного із депутатів тодішньої каденції, до речі, відомої у місті людини, який у свій час переконував склад Рівнеради у тому, що громадські слухання у 2003 році відбулися, і люди поставилися до цього рішення позитивно.
У разі невирішення цієї ситуації з боку міської влади секретар громадських слухань, юрист Микола БЛЯШИН, зазначив, що мешканці готові до радикальних дій, навіть перекривати дороги.
Ситуацію ми попросили прокоментувати голову постійної комісії з питань транспорту та зв’язку, депутата Рівнеради Святослава ЄВТУШЕНКА, який входить до складу депутатської комісії з законності будівництва АЗС на Басовому Куті:
- Я депутат міської ради, а тому на боці громади. Згідно з результатами громадських слухань, які відбулися у червні 2011 року, мешканці Басового Кута переконливо висловились проти будівництва АЗС. На мою думку, в Рівному вистачає заправок, і будівництво ще однієї, тим більше поряд з житловими будинками, є недоцільним. З іншого боку, фірма “Агата” вже витратила чималі кошти на оренду земельної ділянки та підготовку документів на будівництво і навряд чи міському бюджету потрібні зайві навантаження у вигляді відшкодувань збитків “Агаті”. Але, на мою думку, такому підприємству,
як “Агата”, відшкодування збитків й не потрібно. Їм потрібне місце під АЗС. Відтак, найкращим виходом з ситуації було б надання ПП “Агата” іншої земельної ділянки, а на місці колишнього штрафмайданчику варто збудувати дитячий садок, тим більше, що у цьому районі немає жодного дошкільного закладу.
09.02.2012 | Любов РОМАНЮК Володимир КОНЄВ |
Рівне-Ракурс №10 від 09.02.2012p. На головну сторінку |