Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №539 від 09.02.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На замітку

А ви знаєте, що…

А ви знаєте, що…

Сучасна людина не зможе представити свій побут без холодильника, пральної машини або мікрохвильової печі. Побутова техніка міцно увійшла в наше життя і стала незамінною у домашньому господарстві. Без сумніву, власники зацікавлені в тому, щоб побутова техніка служила їм якомога довше.

Поради по догляду за побутовими приладами описані в керівництві з експлуатації, але в більшості випадків до нього звертаються тільки у разі поломки. Адже переважно псуванню побутової техніки можна запобігти, дотримуючись порад від виробників і забезпечуючи належний догляд.

Доглядаємо за телевізором

Телевізор має стояти далеко від опалювальних приладів, не на протязі. Якщо помістили телек у нішу - стежте за тим, щоб навколо нього, особливо, якщо це плазмовий телевізор, залишався вільний простір.

За рахунок електростатичного поля всередині телевізора накопичується багато пилу - особливо у лампових моделях. Двічі в рік очищайте його за допомогою щілинної насадки пилососа.

Не всі засоби можна використовувати для очищення монітора. Щоб почистити монітор лампового телевізора - використовуйте суху фланель чи серветку із мікрофібри.

Будь-який телевізор не рекомендується часто вмикати/вимикати: інтервал між натисненнями кнопки має бути 15 секунд.

Піклуємося про праску

Іноді в результаті неправильної експлуатації на підошві праски з’являється шорсткий жовтуватий наліт. Він може уповільнювати ковзання праски і залишати плями на тканині. Зняти його можна ватою, змоченою в оцті (для кращого ефекту можна додати до оцту нашатирний спирт). Праска повинна бути холодна і не ввімкнена в розетку.

Найпростіший спосіб очистити підошву праски - протерти її боковою наліпкою сірникової коробки (сіркою), а потім витерти сухою або вологою м’якою ганчіркою. Праска при цьому може бути як холодна, так і гаряча.

Ви легко і швидко очистите праску, якщо нагрієте її і кілька разів проведете по насипаній на папір солі. Допоможе і зубна паста: видавіть трохи пасти на вологу ганчірку, почистіть підошву холодної праски, а потім протріть сухою шерстяною ганчірочкою.

Якщо ви поставили праску на поліетиленовий пакет, дайте йому охолонути і очистіть підошву ацетоном.

У жодному разі не можна використовувати для очищення праски наждачний папір - він зробить колись гладку поверхню шорсткою, а це значно ускладнить прасування білизни.

Обережно, пере!

Фахівці з ремонту пральних машин стверджують, що правильний догляд, безумовно, здатний відкласти необхідність ремонту машини на досить значний термін. Тому ми вважаємо, що буде не зайвим нагадати основні правила догляду за пральною машиною.

Не ігноруйте інструкції з експлуатації, що додаються до кожного виробу, тому що гарантований термін безвідмовної роботи до першого ремонту пральної машини вказується за умови повного дотримання цих інструкцій. Не дотримуєтеся інструкцій - скорочуєте гарантійний термін.

Не перевантажуйте пральну машину білизною: це ускладнює роботу оборотного механізму та може призвести до збою в роботі електронного управління.

Як зрозуміти, що пральній машині необхідний ремонт?

- Щоразу після прання уважно огляньте пральну машину з усіх боків, чи нема десь підтікання? Якщо ви виявили під машинкою воду - це, швидше за все, означає, що гумові ущільнювачі корпусу зіпріли і потріскалися, порвалися або вискочили зі своїх місць. У такому випадку ремонт пральної машини полягає у їх заміні.

- Якщо під час роботи пральної машини ви чуєте невластиві їй звуки (стук, скрип), то, найбільш ймовірно, проблема в підшипниках обертання барабана машини. Спробуйте демонтувати задню або бічну стінку корпусу машини та оглянути підшипники. Побачите іржу - вважайте, що ремонту пральної машини вам не уникнути.

09.02.2012



Рівне-Ракурс №10 від 09.02.2012p. 
На головну сторінку