Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №540 від 24.02.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Дата

Міжнародний день онкохворої дитини чи свято Стрітення?

15 лютого збіглися православне свято Стрітення та Міжнародний день онкохворої дитини. З нагоди останнього у Будинку вчених Благодійний фонд “Скарбниця надії”, громадська організація “Берегиня Рівненська”, Рух добровольців “Простір свободи” та інші організації провели прес-конференцію “Діти мають право жити!”.

- Ситуація з лікуванням дітей хворих на рак та інші важкі захворювання викликає почуття обурення й сорому, - каже голова Благодійного фонду “Скарбниця надії” Анна ІЛЬЮК. - Сотні маленьких пацієнтів, життя яких можна врятувати засобами сучасної медицини, в Україні приречені на смерть. Змінюються президенти, міністри й депутати, але незмінними залишаються байдужість і корупція, які вбивають дітей.

Присутні зійшлися на тому, що влада зобов’язана реалізувати, а суспільство проконтролювати конкретні кроки, серед яких:

- забезпечити задля дітей виконання статті 27 Конституції України: “Кожна людина має невід’ємне право на життя... Обов’язок держави - захищати права людини...”

- Забезпечити на 100 % необхідними ліками дітей, які лікуються в Україні від раку, хвороб крові та інших смертельно небезпечних захворювань. Ці ліки мають надходити хворим безперебійно, а не лише наприкінці року.

- Організувати швидку й прозору реєстрацію життєво важливих препаратів.

- Докласти усіх зусиль, щоб в Україні проводилися всі операції з порятунку онкохворих дітей, які роблять в решті країн Європи - у тому числі пересадка кісткового мозку від нерідного донора. Доки таких операцій не проводять, гарантувати швидкий виїзд на лікування у європейські клініки за рахунок держави кожної дитини, якій ще можна врятувати життя.

- Забезпечити якісну перевірку донорської крові на інфекційні захворювання, організувати створення умов для громадського контролю за виконанням поставлених вимог, забезпечити приєднання України до Міжнародного реєстру донорів кісткового мозку.

...Онкохворі діти змалечку страждають від невимовного болю. Багато хто з них розуміє, що хвороба - невиліковна. Дехто відчуває наближення смерті і відлічує дні та години. Їхні батьки чорніють. Дехто, зневірившись, йде з родини. Проте є люди, які дарують підтримку та розраду. І справами, і словом. Священики та волонтери вчать вірити, молитися і сподіватися. Пересадка кісткового мозку отримала широкий відгук у засобах масової інформації і найчастіше розцінєються, як чудовий і такий, що вимагає великої мужності, метод лікування всіх видів раку. Розробки останніх років справді свідчать про небувалі і дуже важливі успіхи при лікуванні ракових захворювань.

- Стрітення - це важливе свято для кожного православного, - підсумував отець Віталій Поровчук. - Але ще важливіше допомогти онкохворим діткам. Ми маємо докласти всіх зусиль, аби подарувати їм надію на життя.

24.02.2012Олесь ПОЛІЩУК



Рівне-Ракурс №10 від 24.02.2012p. 
На головну сторінку