Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №237 від 27.04.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Коли багаті плачуть

Арешт жартома,

Арешт жартома,

або День народження на нарах

Безперечно, найкращий подарунок - це той, якого не очікуєш. Для когось ним може стати, наприклад, новеньке авто, квитки в якусь заморську країну чи ключі від квартири. Але кому буде приємне святкове привітання у вигляді ув’язнення в слідчому ізоляторі в компанії психічно несамовитого співкамерника чи наприклад, викрадення з метою викупу? Виявляється, такі жарти до вподоби багатьом відомим заможним людям. Для них це оригінальний спосіб і самому розважитися, і зробити незабутній подарунок друзям. Проте, мабуть, неважко здогадатися, як такий екстраординарний презент може вплинути на фізичне і психічне здоров’я іменинника. А чи взагалі правомірні подібні дії?

Коли Денисові Мацуєву, відомому російському піаністові, виповнилося тридцять років, його винахідливі друзі організували вечірку, якої він, мабуть, не забуде ніколи. Замість торта, шампанського і щирих тостів вони влаштували йому арешт. За ретельно спланованим планом, Мацуєва зустріли на московському вокзалі працівники міліції і посадили в машину, погрожуючи катуваннями. Іменинник зізнався, що тоді ледве не помер від страху.

Втім, не треба далеко їхати для того, щоб замовити таке оригінальне привітання, тому що в Україні є компанії, які з задоволенням нададуть подібні послуги, - за пристойну ціну розіграють майже детективну історію з викраденням автомобіля, розбійним пограбуванням і перестрілками.

Але любителям екстремальних розіграшів слід знати, що правоохоронні органи й інші силові структури не мають права надавати подібні послуги, навіть за дуже високу оплату - це протизаконно. Крім того, існує заборона носіння військової і міліцейської форми особами, які не мають на те права. Це варто враховувати при залученні акторів для розіграшу затримки іменинника “співробітниками міліції”.

Разом з тим, варто також задуматися, чи не заподіє такий “жарт” імениннику душевні страждання, чи не буде нанесений удар по його честі, достоїнству і діловій репутації? Адже “об’єкт” розіграшу може не лише звернутися до суду з вимогою про захист своїх прав, а й вимагати грошову компенсацію (у нього ж день народження!). Ну, а щодо завдання тілесних ушкоджень чи псування майна - тут уже Кримінальним кодексом пахне.

Нагадаємо, що, відповідно до Цивільного кодексу, особа має право на відшкодування морального збитку, заподіяного внаслідок порушення її прав. Під моральним збитком варто розуміти, зокрема, душевні страждання, понесені особою у зв’язку з протиправною поведінкою стосовно неї, членів родини чи близьких родичів.

Тож, як бачите, розіграші не повинні заходити занадто далеко. У будь-якому випадку при виборі способу привітання слід заздалегідь переконатися, наскільки адекватною (чи неадекватною) буде реакція на подібний жарт особи і чи не виникне в неї бажання “на радощах” звернутися до суду. Пам’ятайте, що арешт, навіть і жартівливий, є незаконним.

27.04.2006За матеріалами преси



Рівне-Ракурс №10 від 27.04.2006p. 
На головну сторінку