№542 від 07.03.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Якість тестує природа
З початком весни водії все більше скаржаться на ями, через які ламаються машини. Начальник Служби автомобільних доріг у Рівненській області Юрій ПРОНИК (на фото) не заперечує, що така проблема є, але чи завжди в цьому винні дорожники? Адже очолювана ним організація з понад 100 тисяч км доріг обслуговує тільки 5200 км. Решта - або не мають господаря, або комунальні, або сільські. Тож на безгосподарських дорогах справді трапляються ями-ямища. Комунальних доріг це, звичайно, менше стосується. “Але люди чомусь вважають, що за всі шляхи відповідаємо ми, - такий наш хрест”, - зазначив головний дорожник Рівненщини.
- На щастя, на наших магістральних дорогах ямкуватості немає. Так сталося, що до Євро-2012 області виділили кошти, за які ми зробили дві дороги: Київ-Чоп - 180 км та Київ-Ковель - 102 км. Там жодної ямки немає, найближчим часом їх і не буде, на інших дорогах, звісно, траплятимуться. Причому зупинити руйнування дорожнього полотна, викликане, зокрема, різкими температурними перепадами, коли впродовж короткого часу проїжджа частина замерзає, відтає і знову замерзає, не вдається (шляховики називають таке явище частими переходами через нуль градусів). Найбільша, звичайно, ямкуватість на трасах з інтенсивним рухом. Магістралі державного значення, де трафік активніший, страждають від неї удвічі більше, ніж місцеві дороги. Також дорогу руйнує вода, яка стоїть на покритті - її треба терміново спустити.
- Вже багато журналістських списів поламано на
критиці ямкового ремонту, але проблема залишається і навіть з кожним роком загострюється.
- Скажу як фахівець, - без нього теж неможливо обійтися. Є яма - її треба якнайшвидше ліквідувати. Якщо цього не зробити, то мала яма стане ямищем, а ямище - здоровенним ровом, через який не зможе проїхати автомашина. Аби цього не сталося, треба якісно робити ямковий ремонт. Часом ямку засиплють якоюсь глиною чи щебенем, а через три дні все вилетіло - це неправильно і навіть смішно, але тільки не водіям. Зима, з якою ми днями попрощалися, була така, що дуже багато пішло піску й солі, особливо на належне утримання нових доріг. На Рівненщині, по суті, не було заторів і, відповідно, ніяких нарікань на нашу роботу. Водії та пасажири сприймають чисту дорогу, як належне, але за цим стоїть напружена праця людей та велика витрата державних коштів.
До речі, коли всі відзначали Новий рік та Різдво за святковими столами, наші люди працювали - така наша доля. Тому я б хотів, аби до дорожників ставилися з більшою увагою. На тих дорогах, за які ми відповідаємо, був і буде порядок. Наразі продовжується використання залишених коштів на магістралі Київ-Чоп: замінюватимемо побите бар’єрне огородження, встановлюватимемо нові знаки, там де їх розікрали, причепуримо занедбані зупинки.
- Автомобілісти часто нарікають на освітлення доріг. Наскільки справедливі їхні зауваження?
- Що стосується освітлення доріг, то, запевняю, найбільше електрифікованих доріг в Україні, принаймні в населених пунктах, на Рівненщині. Проблема в іншому - у дефіциті коштів на оплату електроенергії. На весняне латання доріг не вистачає коштів, а що вже казати про їх освітлення.
- Чи матиме цього року продовження програма розвитку і поліпшення якості сільських доріг?
- Торік за ініціативою голови облдержадміністрації Василя Берташа наша область була пілотною у впровадженні програми “Рік сільських доріг”. Попри мою дещо скептичну налаштованість щодо очікуваних результатів, повинен сказати, що програма вдалася. Цьогоріч вона обов’язково буде продовжена і розширена, ми не маємо права працювати інакше. Можна відремонтувати дороги з підручних матеріалів, не використовуючи асфальти, - потрібно тільки прагнути цього. Якщо людина дуже хоче щось зробити, вона багато зробить. Адже хто хотів, тому допомогли і облдержадміністрація, і дорожники.
- Пане Юрію, у Вас є можливість привітати через нашу газету жінок, що працюють у дорожньому господарстві, й усю прекрасну половину Рівненщини з Міжнародним жіночим днем.
- Щиро і сердечно вітаю читачок “Рівне-Ракурсу”, жінок, що знайшли своє професійне покликання у дорожній галузі, та всіх краянок із весняним святом - 8 Березня. Від усієї душі бажаю Вам величезного жіночого щастя, любові та добра. Щоб кожен прийдешній день Ви зустрічали з посмішкою, передчуттям радості, впевненістю та спокоєм. Бажаю Вам, дорогі наші мами і сестри, дружини, бабусі, міцного здоров’я, невичерпної творчої енергії, добра, розуміння, кохання та вірності рідних і близьких.
07.03.2012 | Спілкувався Олесь ДУБОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 07.03.2012p. На головну сторінку |