№544 від 22.03.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Обговорення
У Рівненській обласній державній бібліотеці стартували громадські обговорення на тему: “Якою має бути бібліотека сучасності?”, які пізніше охоплять всі бібліотеки області. Це потрібно для того, щоб працівники бібліотек, можновладці, письменники і просто люди, які не байдужі до розвитку книгозбірень, вирішили основні проблеми низької популярності бібліотек та розробили план покращення їхньої роботи.
В області налічується близько шестисот бібліотек, які мають сформувати свою роботу так, щоб збільшити кількість читачів у їхніх закладах. Наразі основними причинами в отриманні бібліотечних послуг є застаріла матеріально-технічна база, відсутність належного опалення в більшості сільських філій, незадовільний рівень комплектування фондів та недостатня поінформованість населення щодо діяльності і сучасних можливостей бібліотечних установ.
- Ініціатива проведення громадських обговорень виникла в Українській Бібліотечній Асоціації ще у 2008 році, - розповідає виконавчий директор головного офісу Української Бібліотечної Асоціації Ярослава СОШИНСЬКА. - Головне завдання обговорень полягає в тому, щоб бібліотечна справа, бібліотеки, бібліотекарі розвивалися з урахуванням основних тенденцій у світі. Ми хочемо, щоб бібліотеки були модерними та задовольняли потреби споживачів. Інформація має бути сучасною і повинна надаватися тоді, коли користувач її потребує і у тій формі, яка необхідна.
Бібліотека несе не тільки суто інформаційну функцію, а вона є ще й громадським освітнім та культурним центром, і для того, щоб споживачі користувалися цим центром, необхідно тримати руку на пульсі сучасності.
- Нам необхідно окреслити поле роботи у бібліотечній галузі, розповідає заступник голови Рівненської ОДА Олексій ГУБАНОВ. - Та зрозуміти, над чим потрібно працювати і чому. Загалом ця проблематика розподіляється на кілька частин. Зараз існує така думка, що бібліотеки вже своє віджили і в час сучасних технологій вони просто не потрібні. Як на мене, це зовсім хибна думка, причому це думка людей, які не користуються бібліотеками і не використовують книги у своїй роботі. Цілком очевидно, що процес відцифровування книг, який розпочався зовсім нещодавно, триватиме ще дуже довго. Тому зараз нашим головним завданням є підтримувати інтерес молоді до пошуку інформації в усіх видах і не ставити у контрпозицію бібліотеку і мережу Інтернет, а навпаки, намагатися все це поєднати.
Обговорення триватимуть до вересня, після чого усі рекомендації, зауваження та поради передадуть високопосадовцям, які і вирішуватимуть, як можна допомогти місцевим книгозбірням.
22.03.2012 | Юлія ГОЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 22.03.2012p. На головну сторінку |