![]() |
№545 від 29.03.2012p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
Питання про стан справ у нашій промисловості та можливі шляхи її розвитку все частіше хвилюють не тільки економістів та урядовців, а й простих громадян. Промисловість - це не лише надходження до бюджету, це в першу чергу робочі місця. Американські вчені довели, що одне робоче місце у промисловості “створює” додаткові півтора місця у обслуговуючій сфері. Таким чином найбільш ефективним шляхом подолати масове безробіття і забезпечити регіону сталий розвиток є індустріалізація. На жаль, на Рівненщині в останні роки ми більше стикалися із закриттям промислових виробництв, ніж з їх створенням. На запитання, в якому напрямку варто рухатися виробництву в Рівному, ми попросили відповісти керівника відродженого Льонокомбінату Олега ЧЕРВОНЮКА.
Вважаю, що нам не варто вигадувати велосипед. Потрібно знайти ті сегменти економіки, які не вимагають захмарних інвестицій, мають ринки збуту та порівняно швидко повертають вкладені кошти. Конкретно для Рівного я бачу перспективу у розвитку переробної та легкої промисловості. Зупинюсь на останній.
Традиційно так склалося, що в Хмельницькому працює один з найбільших в державі ринків, який має величезний оборот і на якому працює близько ста тисяч чоловік. Зрозуміло, що ринку потрібні постачальники та продукція. Сьогодні цю нішу займають здебільшого іноземні виробники. Якщо говорити конкретно про текстиль - це китайські та турецькі підприємства. Рівне досить вдало розташовано і має усі шанси стати серйозним партнером Хмельницького у постачанні готової продукції. Я говорю, в першу чергу, про текстильні вироби. Вже перші наші кроки на цьому шляху показали - можна в Україні виробляти якісні тканини і вже сьогодні швейні фабрики в державі знають і використовують рівненські тканини. Чому б не побудувати на базі розвалених та розграбованих промислових підприємств Рівного низку швейних виробництв? Є сировина, ринок збуту, а саме виробництво не є аж занадто дорогим для підприємців. Якщо піти таким шляхом, то років через десять Рівне має всі шанси стати центром легкої промисловості державного значення, а проблема безробіття відійде на другий план. Зрозуміло, що будь-яке виробництво вимагає обслуговування обладнання, тобто постане питання про відновлення підприємств з ремонту та сервісного обслуговування промислового обладнання, потім виявиться, що запасні частини до нього дешевше виробляти на місці, ніж вести із-за кордону. Погодьтесь, дуже простий ланцюжок, наприкінці якого стоїть питання про відродження машинобудування, бо вже є платоспроможний попит на промислове обладнання і досвід фірм у його ремонті та сервісному обслуговуванні.
Це проста схема, яка не вимагає жодних державних програм, бюджетного фінансування та сприяння. Підприємці Рівного, побачивши вдалий досвід у створенні підприємств легкої промисловості, будуть прагнути відкривати спочатку невеличкі, а згодом і повноцінні підприємства, створюючи, таким чином, нові робочі місця. У такій ситуації від місцевих чиновників потрібно лише одне - не заважати працювати реальному сектору, і тоді у нас в державі все буде добре.
29.03.2012 | Записав Володимир КОНЄВ |
Рівне-Ракурс №545 від 29.03.2012p. На головну сторінку |