№545 від 29.03.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Бліц
Олександр ІРВАНЕЦЬ, письменник: - Звісно, прогрес іде вперед, але паперова книжка житиме. Наприклад, читач хоче взяти автограф в автора. На електронній книжці навряд чи це вдасться зробити. І взагалі, КНИЖКА - це ж не тільки текст, це артефакт, папір, обкладинка, ілюстрації. Тому вона звісно ж буде жити далі.
- Для навчання і роботи, на мою думку, краща електронна книга - завжди під рукою, можна закачати будь-яку книжку за лічені секунди, де є Інтернет), для читання більш зручна (можна збільшити шрифт).
Якщо дивитися на ціну в плані забезпечення учнів підручниками, то електронна книжка може вийти і дешевша за 10 паперових (на електронну ж можна закачати великий обсяг інформації).
Проблема може бути в якості дисплея бюджетних електронних книг, ну і гурмани, ті, хто любить читати на папері, ніколи їх не проміняють.
Мій вирок: треба впроваджувати нові технології, в тому числі і електронні книги, але й не забувати про паперову, особливо УКРАЇНСЬКОЮ мовою.
Руслан АЛЕКСІЮК, художній керівник МПК “Текстильник”:
- У мене, наприклад, уже півкроку, як з’явилась така штукенція. І, скажу по правді, дуже зручна штука! Не займає багато місця, залежно від бажання та розміру пам’яті туди можна закачати багато літератури, причому в різних форматах (я, наприклад, намагаюся чергувати навантаження для очей та на слух, маю на увазі аудіокниги, досить зручно в транспорті). Ну і ще один величезний, як на мене, плюс - за умови більшої частки саме електронних книг - суттєво зменшиться використання деревини на папір. (Хоча, якщо відверто - я не є фахівцем і не знаю на СКІЛЬКИ КОНКРЕТНО зменшиться вирубка лісів).
А паперові книги - це символ. Для мене - символ інтелігентності, певного розумового рівня.... Ну, як у Проні Прокопівни: “Как же єго прінять? Льожа? Сідя? А! Нєт!!! Чітая!!!”
Тарас ВЛАСЮК, студент:
- Оскільки я багато читаю, то для мене книга - то дуже цінна річ. Електронна не замінить звичайної, тому що мова йде про різні відчуття під час читання. На жаль, українських авторів знайти в книгарнях дуже важко. Колись якість домашньої бібліотеки виражала інтелігентність сім’ї, а на даний час нам потрібно не припиняти друкувати книги, а навпаки, збільшувати їх обсяг, інакше ми будемо своїми грошима го-дувати іноземних письменників, натомість наші таланти лишаться ні з чим.
Наталя КОВАЛЬ, студентка:
- Електронні книжки - штука хороша, для тих, хто має комп’ютери, ноутбуки і планшети, але очі на лоба можуть вилізти, якщо ти постійно читатимеш з таких електронних носіїв. Крім того, електронна книжка не матиме такого чудового запаху, як друкована, її завжди приємно тримати в руках.
29.03.2012 | Юлія ГОЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 29.03.2012p. На головну сторінку |