Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №545 від 29.03.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#“Аутотренінг”

ЯК ПОЛЮБИТИ СЕБЕ?

Усі ми маємо природну любов до себе. Тільки в одних це вищезгаданий варіант, а в інших - егоїзм - як і більшість “ізмів”, якась хвороблива крайність. Як навчитися здорово любити себе? Для цього потрібна певна робота над собою.

ХВАЛІТЬ СЕБЕ. Щоб виробити нову звичку, потрібно 21 день - тобто три тижні, за дослідженнями вчених-психологів. Отже, щоб навчитися хвалити себе - подумки віддавайте собі належне за всі успіхи та досягнення, навіть мінімальні - якщо змусили себе зробити якусь роботу (приміром, помили посуд) чи якщо проявили волю та самодисципліну (наприклад, не купили вкотре шоколадку в кондитерському відділі). Втім, в останньому випадку не впадайте у крайнощі та фанатизм. Краще з’їсти зайву шоколадку (найкорисніші із гіркого шоколаду), аніж себе за це, чи оточуючих. Витримали тиждень дієти чи місяць вживання лише гіркого шоколаду - винагородьте себе улюбленою молочною шоколадкою із родзинками та горіхами. До речі, це природні антидепресанти.

НАМАГАЙТЕСЯ ЛЮБИТИ ОТОЧУЮЧИХ. У Біблії написано: “Полюби ближнього, як самого себе”. Якщо ми самі не будемо любити себе, то як нас полюблять оточуючі? Водночас, психолог Максуел Мольц каже, що люди часто ставляться до себе, як до оточуючих - і навпаки. Якщо людина вимагає від себе жорсткої дисципліни й економії, приміром - вона зазвичай вимагає того ж від оточуючих. Будьте поблажливішими до себе та ближніх.

БУДЬТЕ СОБОЮ, ПРИЙМАЙТЕ СЕБЕ. Краще бути першою стежинкою, аніж тисячним шляхом - приблизно таке порівняння є в книгах Дейла Карнегі.

Коли людина приймає свої недоліки, тоді вона починає змінюватися. Прийміть свою “неприйнятну” грань - наприклад, схильність до агресії чи смутку, і з часом вона перестане вам дошкуляти. Скільки у Вєрки Сердючки двійників, і хто знає хоч когось із них? Але творець цього образу Андрій Данилко один і відомий всім. Будьте індивідуальністю.

РОБІТЬ СОБІ ПРИЄМНІ ПОДАРУНКИ, БАЛУЙТЕ СЕБЕ. Зрештою, це може бути навіть гарячий зелений чай, коли вам холодно, чи морозиво, коли спекотно. Дослідники жіночої психології довели, що для прекрасної статі дуже важливо бути у шовковій чи мереживній нижній білизні - тоді жінка почувається більш сексуальною та розкутою, навіть якщо зверху простенький одяг. Так, спеціалісти радять мати до 5 комплектів нижньої білизни.

НЕ КРИТИКУЙТЕ СЕБЕ БЕЗ ПОТРЕБИ. Підсвідомість не розуміє гри: якщо ви кажете собі “я - потвора, роззява, дурна, ні на що не здатна людина”, мозок сприймає усе за чисту монету. Самоіронія - це інша риса, й свідчить про інтелект, розвиток та зрілість особистості. Ілюстрація - анекдот про мільярдерку віком 95 років, яка зробила пластичну операцію, й сказала: “Ну, тепер я виглядаю на всі сто!”.

ЗНАЙТЕ СОБІ АДЕКВАТНУ ЦІНУ, УСВІДОМТЕ СВОЇ СИЛЬНІ СТОРОНИ. Складіть список зовнішніх та внутрішніх рис, які вам у собі подобаються. Разом із тим для об’єктивності складіть список своїх недоліків та слабких сторін, але не надто на них фіксуйтеся, просто проаналізуйте, як можна виправитися та вдосконалити себе. Список своїх “плюсів” розмістіть на місці, яке ви часто бачите - на дзеркалі чи холодильнику.

НЕ ПЕРЕЙМАЙТЕСЯ ПОЧУТТЯМ ПРОВИНИ. Це нормально для будь-якої людини: помилятися з якогось приводу, несвідомо чи навіть свідомо когось образити й мати через це докори сумління. Такі духовні процеси свідчать, що ваші серце та душа живі. Водночас не дозволяйте совісті виснажувати вас - якщо усвідомили, що неправі, попросіть пробачення чи компенсуйте втрати (наприклад, поверніть борг чи суму крадіжки, саму вкрадену річ). Якщо вже нічого не можна вдіяти, просто зробіть висновок на майбутнє і відпустіть цю ситуацію, пам’ятаючи завтра про свій життєвий урок.

НАПИШІТЬ СОБІ “ЛЮБЛЯЧОГО, ПІДБАДЬОРЛИВОГО ЛИСТА”. Якщо нікому вас заспокоїти чи втішити - зверніться до Бога, чи втіште себе самі. Купіть листівку із букетом квітів чи приколами, які вам подобаються - і письмово висловіть усю любов та ніжність до себе. Якщо листівки замало, продовжте це на чистих аркушах паперу. Тут важливо - не зловживати цією психологічною вправою, щоб не стати диваком, який постійно пише листи сам собі, й не показувати цих “любовних послань”, не розповідати про них тим людям, які можуть цього не зрозуміти.

ЖИВІТЬ СЬОГОДНІ Й ЛЮБІТЬ ЖИТТЯ. (Тоді воно відповість вам взаємністю). Живіть ТУТ І ЗАРАЗ. Посміхайтеся, радійте життю, не озирайтеся на минулі невдачі, і не переймайтеся майбутніми проблемами. Приймайте себе такими, якими ви є - і самооцінка буде відповідною.

БІЛЬШЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ ТИМ, ЩО ВИ ЛЮБИТЕ. БІЛЬШЕ БУДЬТЕ У ТОВАРИСТВІ ЛЮДЕЙ, ЯКИХ ВИ ЛЮБИТЕ - друзів, рідних, і просто приємних людей. Слухайте улюблену надихаючу музику, дивіться телекомедії та мелодрами з хеппі-ендом, які покращать ваш настрій, читайте пресу й книги, які відкривають для вас нові горизонти (не забудьте придбати нашу газету через тиждень!). І живіть у гармонії із природою - проводьте дозвілля із домашніми тваринками, які вас люблять, оточіть себе мальовничими чи просто живими рослинами (зелений колір стабілізує та заспокоює), проводьте більше часу у тих природних місцях (лісі, біля озера тощо), які полюбилися вам чи вашій сім’ї.

29.03.2012Олесь ПОЛІЩУК



Рівне-Ракурс №10 від 29.03.2012p. 
На головну сторінку