Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №549 від 26.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ

У наш стрімкий час швидких змін просто необхідно не відставати від реального життя. Кожен прагне нової, повної та актуальної інформації. Це стосується усіх сфер життя, а особливо тих, що впливають на усе наше подальше майбутнє, як то складання випускного іспиту чи вибір професії, обрання вищого навчального закладу на цілих п’ять наступних років.

Соціологічні опитування свідчать, що тільки 30 відсотків випускників середніх шкіл у другому півріччі, тобто напередодні закінчення школи, твердо знають, ким хочуть стати, і цілеспрямовано до цього готуються. Вибір професії припадає для більшості на 18-25 років. А поки залишається йти шляхом проб і, як це не прикро, можливих помилок.

Пам’ятайте, яку б дорогу ви не обрали, у вас є час повернути назад або змінити курс. Важливо вчасно побачити свою помилку і не боятись визнати її. Це - ваше майбутнє, ваше життя, і тільки вам ним розпоряджатися.

Обираємо професію

Сьогодні в Україні вищу освіту можна отримати в безлічі навчальних закладів - державних, приватних, комунальних та інших форм власності, лише спеціальностей в нашій країні існує близько шестисот. Як же випускникам шкіл зорієнтуватися, зважитися вибрати з цієї надзвичайної кількості лише одну, ту, яка визначить та змінить все його життя?

Для того, щоб навчання у ВНЗ на певній спеціальності потім не стало “помилкою життя”, слід визначитися з уподобаннями ще у школі, окреслити цікаві професії, зважено підійти до оцінки власних сил та здібностей, дізнатися якнайбільше про ринок необхідних, затребуваних спеціальностей. На щастя, школярів, більшість з цих проблем можливо вирішити за рахунок спеціалізованих довідників, мережі Internet чи центрів зайнятості.

Вступаємо до ВНЗ

Більшість абітурієнтів, навіть визначившись з майбутньою професією, постає перед ще однією не менш важливою проблемою - вибором вищого навчального закладу. На цей момент в Україні існує близько 1000 ВНЗ. Навіть використовуючи найновішу та найбільш повну довідкову інформацію, абітурієнту досить складно визначити переваги та недоліки певного закладу. Правильний вибір можна зробити лише на основі власних вражень під час відвідування Дня відкритих дверей у навчальному закладі, на основі кількох незалежних рейтингів кращих ВНЗ країни, під час безпосереднього спілкування зі студентами цього закладу на форумах сайтів ВНЗ.

26.04.2012Наталія СТЕПАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 26.04.2012p. 
На головну сторінку